Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe ...

"Ya devlet başa,ya kuzgun leşe " Türkçede yaygın olarak kullanılan deyimlerden birisidir. Devletten söz açılmışken  Hz.

Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe ...

"Ya devlet başa,ya kuzgun leşe " Türkçede yaygın olarak kullanılan deyimlerden birisidir.

Devletten söz açılmışken  Hz.Ali’ye atfedilen "Devletin dini olur mu?” diye sorusuna ; Hz Ali'nin “Devletin dini adalettir, adaleti olmayan devlet dinsizdir!” dediğini de mutlaka duymuşuzdur.

Hz. Ali'ye atfedilen bu söz günümüz Türkiye'sinde nerdeyse tüm siyasetçi ve devlet adamları  tarafından adli yıl açılışlarında sık sık kürsüde yapılan konuşmalarda zikredilerek adaletin önemine vurgu yapılmaktadır.

Yine Hz Ömer'e atfedilen bütün adliyelerde ve mahkemelerde gördüğümüz "ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR" deyimininde de "MÜLK" devlet anlamında kullanılmış olup,adaletin devletin temeli olduğuna işaret çekilmiştir.

***

Peki gerçekte durum nedir  bir bakalım; bu deyimlerde geçen Mülk,Devlet ,Adalet  nedir. Biraz  bunları günümüz Türkiye'sine uyarlayalım.

Evet"devletin dini adalettir "

Adaletin mihengide (temelide)hukuktur.

Eğer bir devlette adalet yoksa onun hangi sistemle yönetildiğinin, kim tarafından idare edildiğinin, vatandaşlarının hangi inanca veya milliyete sahip olduğunun bir önemi yoktur.Adalet, devletin varlığının sebebi ve kendisidir.

Hal böyleyken adaletin   zulme alet edildiğini  geçmiş yıllarda  hain FETÖ örgütünün bir kısım kandırılmış polis ,asker,hakim, savcı görünümlü mensuplarının milletimizin adalet duygusunu en kirli, en rezil şekilde nasıl suistimal ettiklerini kumpas davalarından ve yasadışı telefon dinlemelerinden hepimiz biliyoruz. 

Bu bağlamda şunu rahatlıkla söyleyebiliriz; hala devlette kendini saklayabilmiş uyuyan kripto fetö hücreleri maalesef mevcut. Geçen bir köşe yazımda yazmıştım "su uyur düşman uyumaz. " diye , o halde  ne yapacağız  dikkatli ve uyanık olacağız,bu yapıyla mücadeleye kesintisiz devam edeceğiz.

***

Devlet  bir yandan bu yapıyı deşifre ederken, diğer yandan bu yapıdan boşalan yerlere  başka grupların , tarikatların yuvalanmasına fırsat vermemelidir. Dün fetö vardı yarın da misalen metö,setö vb. gibi yapılar devlet aygıtını ele geçirmeye teşebbüs edebilirler.Dikkatli olmakta fayda var.!

Daha düne kadar alınları hiç değilse secdeye varıyor mantığıyla ne istedilerse verilen,devletin kılcal damarlarına kadar sızan bu hain dini kisveli, ABD destekli yapının 15 Temmuzda  nasıl hain darbe girişiminine kalkıştığını hepimiz çok iyi biliyoruz.

***

Bu yapıyla mücadele etmiş ve bu yapıyı  tanıyan eski bir Emniyet Mensubu olarak  FETÖ'nün bitmediğini ve hala kripto fetöcülerin kendilerini başka tarikat ve gruplar adı altında saklayarak faaliyetlerine devam ettiklerini de rahatlıkla söyleyebilirim.

FBA korumasında Pensilvanyada ki  sarayında bir eli yağda, bir eli balda yaşayan fetö  elebaşısı  ve kaçak avaneleri konuşmaları ve vaazları ile  yurt içi ve yurt dışındaki müridlerine  cesaret ve moral vererek eski günlerine geri dönecekleri müjdeleri  vererek sabretmelerini telkin etmekte ve bu surette faaliyetlerine maalesef devam ettirmeye ve örgütünü ayakta tutmaya çalışmaktadırlar.

***

Tesadüfen dün  gece  twitterde gezinirken yurt dışına kaçan firari bir  fetö mensubunun   sosyal medyada yayınlanan bir videosuna rastladım.Firari fetöcü konuşmasında aynen şu ifadeyle"biz geri döneceğiz , kurumları tekrar geri alacağız , hemde daha itibarlı olacağız" şeklinde konuşmalar yaparak  yandaşlarına cesaret ve  moral vermeye çalışıyordu.

Aklımdan dön bak bir tarihe Türk Devletlerine sinsice kurnazlık ve çakallık yapanların sonu ne olmuş,başlarına ne gelmiş ey bire gafil  dedim ...

Bunun yakın  tarihimizde bir çok örnekleri var.

Evet sevgili dostlar devlet  bazen uyur numarası yapar. Ama uyumaz ,bazen bir takım gelişmeleri takip  eder bekler,eylemin ,gelişmelerin kime, nerelere uzandığına bakar.

Devlet kayıt altına alır, yeri ve zamanı geldiğinde de harekete geçer, aynen 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü sonrasında olduğu gibi , sabaha karşı sıcak yatağınızdan alırlar  sizi...

Evet devlet çarkı bazen ağır işler ama işlemeye başladığında da kimse önünde duramaz" Siz şımardıkça şımarırsınız.

***

Devleti uyuttuk diye düşünürsünüz, fakat uyuttuğunuzu düşündüğünüz devlet aygıtı ve adalet mekanizması tüm haşmetiyle  yeri ve zamanı geldiğinde karşınıza çıkar.

Evet dostlar "Adalet bazen kör ve topaldır, ama gideceği yere er geç ulaşır."

Ezcümle siz siz olun Türk Devlet  aklını sakın ha sakın hafife almayın,! hafife alırsanız ,bir müddet sonra yeri ve zamanı geldiğinde üzerinize birden bir ağırlık çökebilir.

Nefesiniz kesilebilir.!

Cihan padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın hasta yatağında söylediği söz olarak bilinen Halk içinde mu’teber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihânda bir nefes sihhat gibi” sözünün kısaca anlamı; ‘’Hayat, sevinç ve mutlulukla, acı ve sıkıntılarla iç içe yaşanır. Pek çok dert ve sıkıntı insanın karşısına çıkabilir. Ancak bütün bu problemler sağlık kadar önemli değildir. Tek bir nefesin bile değeri ve önemi bilinmelidir.

Sağlıcakla kalın ...

Bu Haberi Beğendin Mi?
3 kişiden 2 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *