Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Tarihçi-Yazar Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil Başiskeleliler İle Buluştu

Başiskele Belediyesi tarafından düzenlenen “2024 Ramazan Etkinlikleri” ve “Gence Dair Söyleşiler” programları kapsamında Tarihçi-Yazar Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil Başiskeleliler buluştu.

Tarihçi-Yazar Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil Başiskeleliler İle Buluştu

Başiskele Belediyesi tarafından düzenlenen “2024 Ramazan Etkinlikleri” ve “Gence Dair Söyleşiler” programları kapsamında Tarihçi-Yazar Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil Başiskeleliler buluştu.

Başiskele Belediyesi’nin Ramazana özel düzenlediği birbirinden güzel etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Kentin kültür-sanat etkinliklerinin en önemli adresi Türkiye Yüzyılı Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ile Gence Dair Söyleşiler dün Teravih Namazı sonrası başladı. 

RAMAZAN AYI BİZİM TANRI MİSAFİRİMİZ”

Prof. Dr. Şimşirgil’in dopdolu bir içeriğe sahip söyleşisi katılımcılar tarafından büyük bir ilgiyle dinlediler. Başiskele Belediyesi’nin YouTube kanalından da canlı yayınlanan programda Şimşirgil, Ramazan ayının Allah tarafından bize gönderilen bir Tanrı misafiri olduğunu söyleyerek Ramazan ayını en iyi şekilde ağırlamak gerektiğini söyledi. Osmanlı zamanından günümüze unutulmaya yüz tutmuş Ramazan geleneklerinden de bahseden Tarihçi-Yazar Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, yedi iklime 600 sene adaletle hükmetmiş Osmanlı'nın mübarek Ramazan ayındaki toplumsal hayatını örneklerle anlattı. Program, Başiskele Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Abdulsamet Yaylı’nın Prof. Dr. Şimşirgil’e sahnede çiçek takdim edilmesi ile sona erdi.

ÇOCUKLAR BU HAFTA DA EĞLENCELİ VAKİT GEÇİRECEK

Geleceğin teminatı çocukların Ramazan sevincini ve kültürünü Başiskele’de yaşaması için çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyen Başiskele Belediyesi, Ramazan’ın manevi iklimine uygun etkinliklere bu hafta da devam edecek. Ramazan ayına süslenen Türkiye Yüzyılı Gençlik Merkezi’nde bugün (22 Mart Cuma) saat 21:45’te çocuklar; Karagöz-Hacivat gösterileri, Nasreddin Hoca, orta oyunu, Pişekar Kavuklu, meddah, illüzyon gösterileri ve eğlenceli yarışmalar ile yine doyasıya eğlenecekler. Pamuk şekeri, Osmanlı macunu ve şerbeti ikramlarıyla bayram tadında bir gece yaşayacaklar.

TARIK GENÇ İLE TASAVVUF ESİNTİSİ

Her yaştan ve kesimden Başiskeleli’ye Ramazan’ın manevi atmosferini yaşatan Başiskele Belediyesi, 23 Mart Cumartesi gecesi saat 21:45’te de Tarık Genç ile ilahi ve ezgi dinletisi düzenleyecek. Klasik Türk Musikisi ve Tasavvuf Müziğinin en seçkin eserlerini icra edecek olan Tarık Genç, dinleyicilere unutulmaz bir müzik ziyafeti sunacak.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *