Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Ruhsatsız Büfe Mahkeme Kararı İle Yıkıldı

Fethiye Caddesi'nde bulunan ve ruhsatsız olduğu tespit edilen büfe, Kocaeli 2. İdare Mahkemesi kararı ile yıkıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun isteği ve Kocaeli 2.

Ruhsatsız Büfe Mahkeme Kararı İle Yıkıldı
Fethiye Caddesi'nde bulunan ve ruhsatsız olduğu tespit edilen büfe, Kocaeli 2. İdare Mahkemesi kararı ile yıkıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun isteği ve Kocaeli 2. İdare Mahkemesinin hukuki kararları doğrultusunda İzmit Ömerağa Mahallesi, Fethiye Caddesi No:52/C adresinde bulunan 273 Ada 69 ve 68 Parsellerdeki tescilli Orta (Mehmet Bey) Hamamına bitişik tescilsiz yapıya (büfe) yönelik yıkım işlemi gerçekleştirildi. 

 

'KÜLTÜREL DOKUNUN KORUNMASI ADINA'

İzmit Belediyesi, yıkım öncesi yaptığı açıklamada Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun, yapının izinsiz ve ruhsatsız inşa edildiği, ayrıca gerekli yapı kullanma izin belgesine sahip olmadığı tespiti üzerine verdiği yıkım kararı, ilimizin kültürel ve tarihi dokusunun korunması adına alındığını belirtmişti. Kocaeli 2. İdare Mahkemesi de bu kararı destekleyerek yürütmeyi durdurma kararını iptal etmiş ve yıkımın hukuka uygun olduğunu onaylanmıştı. 
Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *