Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Oy Pusulalarının Basımı Başladı!

31 Mart Yerel Seçimleri için İl Seçim Kurulu tüm hazırlıklarını yaptı. 1 milyon 533 bin 85 kişinin 4 bin 713 sandık noktasında oylarını güven içinde kullanması için sandık başkanlarına eğitimler veriliyor.

Oy Pusulalarının Basımı Başladı!

31 Mart Yerel Seçimleri için İl Seçim Kurulu tüm hazırlıklarını yaptı.

1 milyon 533 bin 85 kişinin 4 bin 713 sandık noktasında oylarını güven içinde kullanması için sandık başkanlarına eğitimler veriliyor. Seçimde kullanılacak oy pusulaları da baskıya verildi ve önümüzdeki hafta ilçe seçim kurullarına teslim edilecek.

DAĞITIM ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BAŞLANACAK

31 Mart Yerel Seçimleri için siyasi partiler seçim kampanyalarını hızla devam ettirirken İl Seçim Kurulu ise hazırlıklarını tamamlamak üzere. Basımı başlayan oy pusulaları önümüzdeki hafta ilçe Seçim Kurullarına dağıtılacak.

1 MİLYON 533 BİN 85 SEÇMEN SANDIK BAŞINA GİDECEK 

Seçimde görev yapacak sandık başkanlarının eğitimi de ilçe ilçe sürüyor. Tüm ilçeler, kendi sandık başkanlarının eğitimlerini verecek. Ayrıca muhtarlıklarda askıya çıkartılan seçmen sayıları da netleşti. Kocaeli’de 31 Mart Yerel Seçimleri’nde 1 milyon 533 bin 85 seçmenin sandık başına gitme hakkı var. 

4 BİN 713 SANDIK NOKTASINDA OYLAR KULLANILACAK

İl Seçim Kurulu tarafından 4 Ocak’ta muhtarlıklarda askıya çıkartılan seçmen listeleri 17 Ocak’ta askıdan indirildi. Askı sürecinde gelen itirazların ardından seçmen ve sandık sayıları netleşti. Kocaeli’de 12 ilçede toplam 1 milyon 533 bin 85 kişi sandık başına gitme hakkına sahip. Seçmenler toplam 4 bin 713 sandık noktasında oy kullanacak. Belirlenen sandıkların 16’sı seyyar sandık, 10’u ise cezaevlerinde olacak. Seyyar sandıklarda yatağa bağımlı engelliler, hastalar ve yaşlılar oy kullanabilecek.

OY PUSULALARI BASILIYOR

Yerel seçimlerde kullanılacak oy pusulaları da basıma verildi. İl Seçim Kurulu önümüzdeki hafta basımdan gelen oy pusulalarını ilçelere dağıtacak. Büyükşehir Belediye Başkanı seçimi için oy pusulası beyaz, ilçe belediye başkanı seçimi için oy pusulası mavi, belediye meclis üyesi seçimi için oy pusulası ise sarı renkte basılacak. Muhtarların oy pusulaları ise muhtarların kendi getirecekleri pusulalar olacak. Oy verme işlemi sabah 08.00’de başlayacak ve akşam saat 17.00’de sona erecek. Saat 17.00 itibariyle oylar sayılmaya başlanacak.

EĞİTİMLER 29 MART'TA SONA ERECEK 

Kocaeli genelinde oy kullanılacak 4 bin 713 sandık noktasında görev yapacak sandık başkanları da tamamlandı. Sandık başkanları eğitimleri ilçelerde yapılacak. 12 ilçe seçim kurullarının, kendi ilçelerindeki sandık başkanlarının eğitimlerini 29 Mart’a kadar tamamlamaları gerekiyor. Eğitimlerde sandık başkanlarına dikkat edilmesi gereken hususlar, kurallar ve oy sayma işlemleri ile ilgili bilgi verilecek.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *