Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Köşe Yazıları ve Yazarlarımız

Türk Gibi Yaşa Türk Gibi Öl

Türk milleti kadim bir soydan gelen bir milletin adıdır. Binlerce zaman aşımından günümüze kadar birçok deneyim, tecrübeleri de birlikte günümüze kadar ulaştırmıştır. Türkler yaşayışıyla, medeniyetiyle, davranışlarıyla başka milletlere benzemezler.

Eğitim

Eğitim istenilmeyen bir davranışı istenilen bir davranışa getirilmesidir. Bir ulusun düzenli ve sürekli vatandaşlarını eğitmesi gerekmektedir. Eğitilmiş, bilgi ve mesleki deneyimini almış insanlar, ülkesini kalkındırıp, geliştirirler.

Türk Dilini Savunanlar

Dil Bir Milletin Bayrağidir. Birliği, Sevinci, Üzüntüsü, Ağitidir. Dil Birliği Yoksa Insanlar Arasinda Ki Iletişimde Kopuktur. “ Her Ülkede Bilim Ancak O Ülkenin Halkinin Diliyle Yapilabilir. Yabanci Dille Eğitim, Eğitim Bilimine De Aykiridir.

Fındık

İnsanlar bir şeyi sevince her zaman onu anmak ister. Fındık küçük, sevimli, besleyici, kırmızıya yakın rengiyle sevilen bir meyve olduğundan Anadolu’da ki insanlar kız çocuklarının adlarını fındık koyarlar.

Vermedi Ma’bud Neylesin Sultan Mahmud!

Bazen insanların nasipleri ayağına kadar gelir, bireyler nasiplerini ayaklarıyla iterler. Bazılarının nasipleri yoktur, dişiyle tırnağıyla, ilimle, çalışmakla nasibini bulur. Çalışmanın ibadet olduğunu bilenler her daim mutlu, huzurlu insanlardır.

Öğretmen

Bir ülkenin kalkınmasının temel taşı öğretmenlerdir. Eğitim ve öğretimine önem vermeyen milletler başka milletlerin emir, hizmetlerine girmeye mahkûmdurlar.