Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Köşe Yazıları ve Yazarlarımız

Özlü Sözler

Atasözleri; acı tatlı olayları yaşamış, yıllarca akıl demliğinde demlenmiş, günümüze gelen özlü sözlerdir. Günümüzde ve bizden sonraki nesillerde söylenip duracaktır. Söz ağızda iken, sahibinin eseridir.

Sünger

Yaşadığımız doğada gördüğümüz ama hakkında bilgi sahibi olmadığımız onlarca canlılar var. Bunlardan biriside süngerdir. Sünger denizlerde yaşayan çok hücreli bir canlıdır. Ne kadar sünger varsa suda yaşamaktadırlar.

Türk Gibi Yaşa Türk Gibi Öl

Türk milleti kadim bir soydan gelen bir milletin adıdır. Binlerce zaman aşımından günümüze kadar birçok deneyim, tecrübeleri de birlikte günümüze kadar ulaştırmıştır. Türkler yaşayışıyla, medeniyetiyle, davranışlarıyla başka milletlere benzemezler.

Eğitim

Eğitim istenilmeyen bir davranışı istenilen bir davranışa getirilmesidir. Bir ulusun düzenli ve sürekli vatandaşlarını eğitmesi gerekmektedir. Eğitilmiş, bilgi ve mesleki deneyimini almış insanlar, ülkesini kalkındırıp, geliştirirler.

Türk Dilini Savunanlar

Dil Bir Milletin Bayrağidir. Birliği, Sevinci, Üzüntüsü, Ağitidir. Dil Birliği Yoksa Insanlar Arasinda Ki Iletişimde Kopuktur. “ Her Ülkede Bilim Ancak O Ülkenin Halkinin Diliyle Yapilabilir. Yabanci Dille Eğitim, Eğitim Bilimine De Aykiridir.

Fındık

İnsanlar bir şeyi sevince her zaman onu anmak ister. Fındık küçük, sevimli, besleyici, kırmızıya yakın rengiyle sevilen bir meyve olduğundan Anadolu’da ki insanlar kız çocuklarının adlarını fındık koyarlar.