Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Köşe Yazıları ve Yazarlarımız

Yaşam...

Yaşam bir süreçtir. Her canlının belirli bir yaşam süresi vardır. İnsan yaşamına benzetirim şehirleri. İnsan varsa şehirler, kentler, kasabalar, köyler vardır. Canlılar doğar, büyür, bilgi birikimi, sanatıyla iz bırakarak üretirler.

Sülük

“Sülük gibi yapıştın bırakmıyorsun”deyimini duymayanız yoktur. Aslında sülükler bildiğimiz canlılardan farklı yaratıklardır. 15. 000’ den fazla türü bulunan Annelide filumundandır. Çoğu ektoparazit olup, kan emerek beslenen canlılardır.

Söylenen Sözler

Yaşam akan ırmak gibidir. Her anı bir kere yaşarsınız. Tıpkı suyun ırmaktan aktığı gibidir. Bireyler yaşamı nasıl isterlerse o şekilde yaşarlar. Güzel ve anlamlı yaşamak için önce bir takım zahmetli, sorumlu yoldan geçmelisiniz.

Sivrisinek...

Yüzlerce sinek çeşitlerinden bir olan sivrisinek insan yaşamını zora sokmaktadır. İnsanlar kendi rahat ve konforları için çöp oluştururlar. Bu çöplerde sinekler ürer, konforlu yaşayanları tehdit eder.

Nisan Ayı Çiçek Bayramı

“Nede olsa kışın sonu bahardır. Buda gelir buda geçer. ”  Her güzellik bir zaman hükmünü sürer. Sonra güzelliğini zaman soldurur. Mart ayının bitişi, Nisan ayının güzelliği ve muhteşemliği başlar.

Yanlış Yapılaşma!

“ Ol nefsine hâkim,  Dünya’ya olursun hâkim. ”  İnsan kendi felaketini kendi yaratır. Binlerce yıl önceden atalarımız bazı felaketleri yaşayarak tedbirlerini almışlardır.