Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Köşe Yazıları ve Yazarlarımız

Zekat Verelim Huzur Bulalım

Zekât , İslâm’ın beş temel esasından biridir. Mâli ve yerine getirilmesi zorunlu bir ibadettir. Hicretin ikinci yılında oruçtan önce farz kılınmıştır.

Ramazan Ve Ahiret Bilinci

Dünya ahiretin tarlasıdır. Dünyada yapacağımız ibadetler ve salih ameller ebedi olan dünya hayatımız için sermaye olacaktır. Ramazan ayı bu bakımdan oldukça önemlidir. Oruç ibadeti müslümanı cennetin Reyyan kapısından cennete davet eder.

Ramazan Orucunun Hikmetleri

İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayına mahsus olan önemli ibadetlerden ve İslam’ın temel esaslarından birisi de oruçtur. Oruç, Hz. Adem (a. s. )’den beri bütün Peygamberlere ve ümmetlerine farz olan kadim bir ibadettir.

Hoş Geldin Ey Şehri Ramazan

Cenab-ı Allah’a sonsuz hamdü senalar olsun ki; on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerife bir kere daha ulaşmış bulunmaktayız. 10 Mart Pazar akşamı ilk teravih namazlarımızı kılacak ve 12 mart Pazartesi gününden itibaren oruçlarımızı tutmaya başlayacağız.

En Hayırlı İnsanlar: Kur’an’ı Okuyanlardır

Yüce Allah, insanların dünya ve ahiret mutluluğunu kazanmaları için yeryüzüne peygamberler göndermiş, onlara da suhuflar ve kitaplar indirmiştir. Allahu Teâlâ, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s. a. s.

Berat Gecesi Ramazan Ayının Müjdecisidir

Üç aylar dediğimiz Recep, Şaban ve Ramazan ayları, manevi hayatımıza değer katan, rahmetin,  merhametin, mağfiretin sağanak sağanak yağdığı aylardır. Yollardaki işaretler gibi hayatımızda da belirgin dönüm noktaları vardır.