Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Körfez Yarımca Meydan Projesinde Yoğun Çalışma

Oluşturduğu yeni yeşil alan ve meydanlarla şehrin çehresini değiştiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu alandaki çalışmalarını sürdürüyor. Körfez Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen Yarımca Kent Meydanı ve 75.

Körfez Yarımca Meydan Projesinde Yoğun Çalışma

Oluşturduğu yeni yeşil alan ve meydanlarla şehrin çehresini değiştiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu alandaki çalışmalarını sürdürüyor. Körfez Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen Yarımca Kent Meydanı ve 75. Yıl Cumhuriyet Parkı projesinde çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Körfez Mimar Sinan Mahallesinde bulunan Mehmet Akif Ersoy Camii önündeki meydanı, Mehmet Akif Ersoy Caddesi ve caddenin güney kısmında kalan 75. Yıl Cumhuriyet Parkı ile bütünleştirerek bölgeye güzel ve ferah bir alan kazandırılması amaçlanıyor. Bu kapsamda 8 bin metrekarelik alanda çevre düzenlemesi, peyzaj çalışması ve diğer inşa faaliyetleri gerçekleştiriliyor.

OYUN GRUPLARI VE SOSYAL ALANLAR

75. Yıl Cumhuriyet Parkında bir adet voleybol-basketbol sahası, oturma grupları, bir adet taksi durağı, totem, yürüyüş yolları, çocuk oyun grupları, spor aletleri bulunacak. Çalışmalar dahilinde Cumhuriyet Parkı bölümünde yapısal ve bitkisel peyzaj imalatları yapılıyor. Sulama alt yapı sistemi döşendi, bitki ve ağaç dikimi yapılıyor. Park bölümünde üçgen gölgelik imalatları devam ederken bankların montajları yapıldı.

KÜTÜPHANE, KAFETERYA, SAĞLIK OCAĞI

6 bin metrekare alana sahip olan Yarımca Kent Meydanında Sağlık Ocağı- kafeterya – kütüphanenin bir arada bulunduğu yapının, dış ve iç sıva, seramik imalatları devam ediyor. Meydanda yapısal peyzaj imalatları devam ederken meydandaki caminin iki minaresinin yapımı da proje kapsamında gerçekleştiriliyor. Ayrıca meydanın zeminine görsel zenginliği arttıracak olan taşlarında yapım imalatı da sürdürülüyor.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *