Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kartepe Egal 'Yön Gösteren Öğretmenler' Yarışmasında Türkiye 1'.si Oldu

Kocaeli Kartepe Ertugrulgazi Anadolu Lisesi Türkiye’nin ilk interaktif uzay ve havacılık temalı eğitim merkezi Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi (GUHEM), uzay ve havacılık alanında yön gösteren öğretmenleri yarışmasında Türkiye 1. si oldu.

Kartepe Egal 'Yön Gösteren Öğretmenler' Yarışmasında Türkiye 1'.si Oldu

Kocaeli Kartepe Ertugrulgazi Anadolu Lisesi Türkiye’nin ilk interaktif uzay ve havacılık temalı eğitim merkezi Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi (GUHEM), uzay ve havacılık alanında yön gösteren öğretmenleri yarışmasında Türkiye 1.si oldu. 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde; Bursa Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK iş birliğinde Bursa’ya kazandırılan GUHEM tarafından ilk kez düzenlenen “Uzay ve Havacılık Alanında Yön Gösterenler” ödülleri sahipleri belli oldu. Astronomi, uzay ve havacılık eğitimiyle ya da bu alanlarda toplumda farkındalık oluşturmakla ilgili çalışmalarla fark yaratıyor. İlimizden bu yarışmaya katılan Kocaeli Kartepe Ertugrulgazi Anadolu Lisesi Matematik Öğretmenimz Esra Tuğçe Bal, Fizik Öğretmeni Duygu Güney, "STEAM UP" Kulübü çalışmaları kapsamında Türkiye 1.si oldu. Ɓursa'da bulunan Türkiye 'nin en büyük,  Avrupa'nin 2. büyük Uzay ve Havacılık Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen yarışmada Türkiye 2023 yılı Yön Veren Öğretmenler ödülünü Kocaeli Kartepe Ertugrulgazi Anadolu Lisesine getirdiler. Ödülü Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoglu'dan alan Öğretmen ve öğrenciler tebrik yağmuruna tutuldu. Her yıl düzenlenen ve bu yıl 5'ncisi gerçekleşen GUHEM (Gökmen Uzay ve Havacılık Eğitim Merkezi) Milli Eğitim Bakanlığı tarafından destekleniyor. Yarışmada amaç gençlerin ilgisini, projelerini Uzay ve Havacılık üzerine çekmeyi amaçlıyor.

Bu Haberi Beğendin Mi?
5 kişiden 5 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *