Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

ISS Türkiye’nin 2024’teki Hedefi Yüzde 78 Büyüme

Tesis yönetimi sektörünün lider firması ISS Türkiye, basın mensuplarıyla Ramada Otel’de bir araya geldi.

Tesis yönetimi sektörünün lider firması ISS Türkiye, basın mensuplarıyla Ramada Otel’de bir araya geldi. ISS Türkiye CCO’su Anıl Altınküplü, 2023 yılında yüzde 100’ün üzerinde büyüdüklerini belirterek yeni yılda da organik büyüme beklentilerinin yüzde 75 olduğunu ifade etti.

Tesis yönetimi alanında verdiği entegre hizmetlerle sektörünün öncü markası olan ISS Türkiye, düzenlediği değerlendirme toplantısında Kocaeli’de basın mensuplarıyla buluştu. Toplantıda 2023 yılı değerlendirildi ve 2024 stratejileri paylaşıldı. ISS’in kapsayıcı ve çeşitlilik içeren politikasına da değinilerek insan kaynaklarının doğru yönetim stratejisine dair veriler paylaşıldı. Toplantıya; ISS Türkiye CCO’su Anıl Altınküplü, ISS Türkiye Endüstri Segmenti Operasyon Başkanı Cüneyt Akın, ISS Türkiye Endüstri Segmenti Operasyon Başkanı Mehmet Kağan Yılmaz katıldı. ISS Türkiye’nin kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları da toplantının ana başlıklarından biriydi. Cinsiyetsiz İşler, Hastane Sınıfları, Altın Diploma gibi ISS Türkiye’nin imza attığı ödüllü pek çok sosyal sorumluluk uygulamasına dair detaylar toplantıda paylaşıldı.

ALTINKÜPLÜ: 4 BİNDEN FAZLA MÜŞTERİ 

Toplantıya ISS’in tarihçesi ve globaldeki çalışmalarını anlatarak başlayan Anıl Altınküplü, her gün milyonlarca insanın hayatlarına dokunduklarına dikkat çekerek 30’dan fazla ülkede 40 binden fazla müşteriye 350 binden fazla çalışanla hizmet verdiklerini belirtti. Ardından Türkiye eksenindeki verilere değinen Altınküplü, “Ülkemizin en büyük dördüncü işvereni olarak 4 binden fazla müşteriye sayısı 48 bini aşan çalışanla hizmet sunuyoruz. Ayrıca kadın dostu beşinci şirketiz. Mavi yakalı sayımız yüzde 91. Kadınların yönetimdeki payı yüzde 68, iş gücündeki payı ise yüzde 53” diye konuştu.

‘1000’İN ÜZERİNDE SANAYİ KURULUŞUNA ULAŞACAĞIZ’

Kocaeli özelinde de konuşan Altınküplü, genel olarak sektörler ve bölgeler arasında dengeli bir müşteri tabanının olduğuna dikkat çekti. ISS Türkiye olarak Kocaeli’de toplam 73 müşteriye hizmet verdiklerini belirten Altınküplü, “Bunların 46’sı endüstri segmenti içerisinde bulunuyor. Ülke çapında hizmet sunulan endüstri segmenti müşteri sayısı ise 250” dedi. 2023’ü kendileri için beklenenin üzerinde bir büyümeyle kapatmaya hazırlandıklarını hatırlatan Altınküplü, ISS Türkiye’nin 2023 yılı organik büyüme oranını yüzde 118 oldu. Ciromuz ise 16 milyar TL. 2024 yılını da yüzde 75 büyüme ve 28 milyar TL ciro beklentisiyle karşılıyoruz. Segment bazlı hedeflerimiz 1000’in üzerinde sanayi kuruluşuna ulaşmak” dedi.

‘KADIN DOSTU ŞİRKETİZ’

Sözlerini sürdüren Altınküplü, “Pandemi döneminden çok etkilendik Bu yıl itibariye eskiye döndük. Bizi buralarda göreceksiniz. İstanbul merkezli bir firma olmamıza rağmen burada çok fazla iş yaşıyoruz. 30’dan fazla ülkede hizmet veriyoruz. 40 binden fazla müşterimiz var. 300 binden fazla çalışanımız var. Bütün ülkeler arasında iyi bir konumdayız. Bugün ulaştığımız sayı 48 binlerde. Kadın dostu 5. Şirkeyiz. 60’tan fazla ülkede hizmet veriyoruz. 4 binden fazla müşteriye her gün dokunuyoruz. Şirketin iki kez dünya şampiyonluğu var. ISS Türkiye’nin ISS içerisinde farklı bir konumu var” şeklinde konuştu.

‘ÇALIŞANLARIN EĞİTİMİ ÇOK ÖNEMLİ’

Hizmet ağımız güvenlik, temizlik, hazır yemek hizmeti, teknik bakım, ilaçlama, bahçe bakımı. işilerin hayatına her anlamda her yerde dokunduğumuz portföyümüz var. 10 yıldan fazla süredir kontratımızın devam ettiği müşteri yüzdesi 27’lerde. Hizmeti bir yıl verip ilişkiyi kesmiyoruz. Çok uzun yıllar müşterilerimizle ilişki kuruyoruz. Çok yakın bir zamanda Danimarka Veliahtından uluslararası iş ödülünü aldık. Bu bizim için gurur verici. Hammaddemizi insan ve odağımızda insan var. Çalışanların ekstra performans ve gelişimleri için gayret ediyoruz. Altın diploma programımıza ve İnsan Kaynakları alanında önemli çalışmalarımız ve teşviklerimiz var. Kariyer planlaması yapıyoruz. Mavi yaka sayımız yaklaşık yüzde 95. 4 bin kişilik yönetim kadromuz var. 

‘285 KİŞİ AÇIK VAR’

Kocaeli bölgesinde 2648 çalışanları olduğunu kaydeden Anıl Altınküplü, “Kocaeli’de ise 285 kişi açığımız var. İşe alım süreçlerimiz devam ediyor. İŞKUR ve istihdam ofisleriyle yaptığımız görüşmelerde personel arayışımız devam ediyor. 2023’ü 16 milyarlık ciro ile kapatıyoruz. Yüzde 84 enflasyon yansıması var ciromuza. 2024’teki beklentimiz de yüzde 75 oranında organik büyüme planlıyoruz. 2024 yılında Endüstriyel tesislerdeki hacmimizi artırmaya çalışıyoruz. Binin üzerindeki sanayi kuruluşunu mercek altına aldık” diye konuştu. 

‘O TAŞERON BİZ DEĞİLİZ’

Şehir Hastanesinde yaşanan sıkıntıları da değerlendiren ISS Türkiye CCO’su Anıl Altınküplü, “Yemek hizmetleriyle alakalı şikayetleri takip ediyoruz ve geri dönüş sağlıyoruz. Bu tarz yapılar aslında Avrupa’da eşi benzeri olmayan yapılar. Bu kadar yüksek yatak kapasiteli hastanelerin geçiş süreçlerini yönetmek, istihdamı sağlamak, elektronik altyapıyı saplamak hiç kolay değil. Taşeronlarda çok fazla iş bırakmalar oluyor ama o taşeronlar biz değiliz” ifadelerini kullandı. Kocaeli, Bursa ve İstanbul’da çok fazla aşçı ihtiyacı olduğuna da değinen Altınküplü, “Aşçılarımız burada bulunan üniversite öğrencilerine dersler verecek” dedi.

‘ANORMAL BİR SİRKÜLASYON DEĞİL’

Hastanede işe giriş ve çıkışların çok fazla olduğu sorusuna cevap evren Altınküplü, “Geçiş yaptığımız ve yeni başladığımız firmalarda bazı aksaklıklar yaşanıyor. Çok farklı örnekler de var. Kişisel ve ikili iletişimden dolayı yaşanan problemlerden gelen şikayetler var. Genel prensibimiz ve izlediğimiz prosedürler şu: Şikayet yönetimi konusunu kurumsal iletişim ekibi yönetiyor. Gelen şikayetleri İK birimi ve operasyon başkanı seviyesinde yönetiyoruz. Personele bunlarla alakalı dönüş yapıyoruz. Şikayetlerine ve sirkülasyonun çok da anormal olmadığını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *