Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Hakan Tanta: Aday Gösterilirsem İzmit’ti De Meclisi De Alırım

Renksiz tuzsuz bir yerel seçim yaşayacağız derken!İzmit Belediye Başkanlığına CHP’den renkli bir isim aday adaylığını açıkladı. Aday gösterilmesi halinde İzmit’te tatlı, seviyeli bir rekabet olacağını düşünüyorum. Kendisini neredeyse tanımayan yok.

Hakan Tanta: Aday Gösterilirsem İzmit’ti De Meclisi De Alırım

Renksiz tuzsuz bir yerel seçim yaşayacağız derken!

İzmit Belediye Başkanlığına CHP’den renkli bir isim aday adaylığını açıkladı.

Aday gösterilmesi halinde İzmit’te tatlı, seviyeli bir rekabet olacağını düşünüyorum.

Kendisini neredeyse tanımayan yok. Gönül adamı, dost, arkadaş, ağabeyi her kesimle barışık entelektüel bir isim.

Cumhuriyet Halk Partisi’nden İzmit Belediye Başkanlığı’na aday adaylık başvurusu yaptığında çok sevindim.  Aynı zamanda Meclis Üyesi olan Hakan Tanta eşi Meral Hanım ile gazete ziyaretleri yaparak ofisimize konuk oldu.

“Aday Gösterilirsem İzmit’ti de Meclisi de Alırım”

Samimi içten bir sohbetin yanında eşi tarafından hazırlanan yeni yıl sepetini de takdim etti. Kendisi zaten kibar adamdır. Nerde nasıl davranılır, gönül nasıl alınır, esprili, hayat dolu, yaşamayı ve paylaşmayı seven, dünya görüşü ile insanı hayran bırakan, enerjisi yüksek bir yapısı var. Doğrusu belediye başkanı gösterilir de seçilirsen kendisinden bildiğimiz belediyeciliğin üstünde bir performans bekliyorum. Tanta’nın İzmit halkında karşılığı olduğunu düşünüyorum. Her kesimden farklı görüşlerden ve siyasi partilerden destek görecektir.  Aday belirleme sürecinde ön seçim taraftarı olduğunu söyleyen Tanta, aday gösterilmesem de partime küsmem.  Bana bu görevi laik görürlerse de  “Son seçimin üzerine yüzde 5 koyarak İzmit’i de meclisi de alacağımıza inanıyorum.” dedi.

“Sivil Toplum Örgütlerinin Aranan İsmi”

Hakan Tanta’yı meslek hayatıma girdiğim günden beri tanırım. Sivil toplum örgütlerinde yıllarca çok aktif görev yapmıştır. Kendisine verilen her görevi de severek göğüslemiş ve başarılı olmuştur. 17 Ağustos depremindeki fedakâr çalışmalarına bizzat şahidim. Hatta uzun yıllar gönüllü hekimlerle yurt içi ve yurt dışındaki büyük afetlerde görev almıştır. Avrupai bir yaşam tarzı vardır. Görmüş, geçirmiş güçlü bir donanıma sahiptir. Görmediği ülke keşfetmediği yer kalmamıştır. Bu özelliklerinin belediyecilik hizmetinde çok yarar sağlayacağına inanıyorum.

“Doğru Karar Ön Seçim”

Süreçle ilgili değerlendirmelerde bulunan Tanta, “Bence mevcut adaylar belirlenmeden önce belediye başkanlarının durumlarının netleşmesi gerekir. O netleştirildikten sonra diğer sürecin başlaması daha sağlıklı olur. Şimdi belirsiz gibi bir yol görünüyor önümüzde.”  Ancak “İzmit’te kesinlikle ön seçim olmalı ve sadece ön seçim değil,  anketlerle de bu desteklenmeli. Ön seçim olursa, hem örgütümüz rahat eder, hem de aday tercihi için de çok doğru karar verilmiş olur.” Dedi.

“Aday Gösterilirsem İzmit’te Sevgi Kazanacak”

Tanta; Aday gösterilmem halinde İzmit’te sevgi kazanacak. Bir kere İzmit’ti çok seviyorum. 150 yıldır burada yaşayan bir aileyiz. İzmit’te doğduk bütün hayallerimizi İzmit'te kurduk. O yüzden hep birlikte güzel, barış içerisinde yaşayacağımız bir İzmit’i inşa etmek istiyorum. Ben hastalarımı muayene ederken hangi kesimden, hangi partiden, hangi gruptan diye bakmıyorum. O yüzden yıllardır bu kentte mesleğimizi yapıyoruz.

“Gönüllülük Esası İle Çalışmalar Yaptık”

Sivil toplum örgütlerinde gönüllülük esası ile çalışmalar yaptık. On binlerce insanı zaten bire bir tanıyorum. Benim için Ak Partiliymiş, MHP’liymiş, yada herhangi bir partiliymiş hiç önemi yok. Bizim ortak sevdanız İzmit.  Aday olursam seçileceğime de inanıyorum. Farklı bir seçim olacak, Beni tanıyan herkes bunu bilir zaten. İnsan ayırmadan hizmet edeceğime, örgütlerimizle birlikte hareket edeceğime ve ekip takım uyumuyla güzel bir sonuç çıkartacağına inanıyorum dedi.

“En Donanımlı İnsanlarla Çalışacağız”

Projelerimiz de önce bu işi en iyi yapan donanımlı insanlarla birlikte yürüteceğiz,  zaten en güzel sonuç İzmit için çıkacaktır. 2014 yılında seçime girmiştim. Sefa başkanımız ön seçimde birinci çıkmıştı. Proje ekibimle birlikte hazırladığımızı projelerimizi ilçe örgütümüze sunduk ve örgütümüzde bunu kitapçık haline getirip, Sefa başkanımıza destek olduk yanından ayrılmamak için gayret gösterdim. Bana ihtiyaç duyulan her yerde olmaya çalıştım seçimde sonra da Fatma Hanım'ın aday olduğu seçimde de elimden gelen maddi manevi bütün katkıyı verdim. Benden bir şey istediği zaman ben hep veren tarafında olduğum için bundan sonra da inşallah bu sürede sonuçlanır aday olursak çalışma zaten çalışmalarımızı o yönde yürüteceğiz. Aday olmasak ta benim için fark eden bir şey yok. Seçim çalışmalarına destek vereceğim dedi.

“Koltuk Bizi Değiştirmez”

Tanta; Örgün içerisinde olan bir insanım, O gün adaylığımı açıkladığım günde açıklamıştım. İlçe binasından belsa nasıl görünüyorsa, Belsa’dan da bu bina öyle görünecek. Bu benim için önemli çünkü onlar bizim yol arkadaşlarımız biz hep onlarla yürüdük. Seçim kazanıldıktan sonra da bu değişmeyecek. Koltuk bizi değiştirmez

“Karalama Politikası Yapmadan En Keyifli Seçim Olacak”

15 yıldır aktif olarak siyasetin içinde yer alan Tanta;  Akrabalarınız geniş bir sülale geniş bir tabana basıyoruz. Akrabalarımız içinde her partiden insanlar var. O yüzden benim için bu seçim süreci keyifli geçecektir. Karşı taraftan adayın kim olduğunun önemi de yok. Çünkü ben karşı tarafın eksiklerine yâda artılarına göre seçim çalışmalarını yürütmeyeceğim. Biz kendi yapacaklarımızı, kendi perspektiflerimizden İzmit’i nasıl görmek istediğinizi anlatacağız.Sonuçta bu kentte yaşıyoruz, karalama politikası uygulamayacağım. En keyifli seçim olacak. Birbirimize kötü söz söylemek doğru olmaz. Biz cenazede hep birlikte nasıl ki tabutu sırtlıyorsak,  iyi günde, kötü günde, depremde hep birlikte birlik olduysak, bu seçim kampanyasında da benden seçim kampanyası boyunca rakiplerime aleyhte en ufak kötü bir söz kimse duyamayacak dedi. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *