Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Başiskele’nin Kütüphanelerine Yoğun İlgi

Başiskele Belediyesi’nin hizmete aldığı Kitaphane ve Çocuk Kütüphanesi her geçen gün yeni ziyaretçilerini ağırlamaya ve yoğun etkinlik programlarıyla halkın beğenisini toplamaya devam ediyor. Başiskele Belediye Başkanı M.

Başiskele’nin Kütüphanelerine Yoğun İlgi

Başiskele Belediyesi’nin hizmete aldığı Kitaphane ve Çocuk Kütüphanesi her geçen gün yeni ziyaretçilerini ağırlamaya ve yoğun etkinlik programlarıyla halkın beğenisini toplamaya devam ediyor.

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün Barbaros Mahallesi’nde eşsiz ve modern mimarisi ile hizmete açtığı Kitaphane; Başiskeleli vatandaşların kitap okumak, ders çalışmak, araştırma yapmak, sınavlara hazırlanmak gibi daha birçok okuma aktivitelerine ev sahipliği yaparken ilçedeki okulların öğrencilerini de ağırlıyor.  İlçeden ve ilçe dışından birçok okuldan öğrencilere kapılarını ardına kadar açan Kitaphane, ziyaretçilerine kendini hayran bırakıyor. İçerisinde ders çalışma etüt alanları, kafeterya ve kış bahçesi bulunan Kitaphane, zengin kitap çeşitliliği ve e-kütüphane hizmetiyle dikkat çekiyor. Günlük ortalama 250 kişinin ders çalışmak için istifade ettiği Kitaphane, yine günlük ortalama 600 ziyaretçiyi ağırlıyor.

  

DOLU DOLU ETKİNLİKLER

Başiskele’nin yine ilk çocuk kütüphanesi olan Serdar Mahallesi’ndeki Fatih Sultan Mehmet Park’ının içerisinde yer alan Başiskele Çoçuk Kütüphanesi de aynı şekilde hem çocukların ziyaretiyle hem de çeşitli atölyeler ve etkinliklerle dolu dolu günler geçiriyor. Başiskeleli çocukların büyük rağbet gösterdiği kütüphane ve ders çalışma alanları Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün talimatıyla ilçe genelinde yaygınlaştırıldı. Geleceğin hazinesi çocukların ve gençlerin yoğun talepleri karşısında Âlâ Mekân’da, Türkiye Yüzyılı Gençlik Merkezi’nde ve birçok gençhanede kütüphane, ders çalışma ve etüt alanları oluşturuldu.

MİLLET KÜTÜPHANESİ DE YAPILACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Seymen Kışlası’nda yapımına başlanan Türkiye’nin en büyük millet bahçelerinden biri olma özelliğini taşıyacak Başiskel Millet Bahçesi içerisine de büyük bir millet kütüphanesi yapılacağı yakın zamanda duyurulmuştu. Güzel işler ile anılan Başiskele’nin gelecek zamanlarda kitapseverlerin de sık sık uğrayacağı bir kent olacağa benziyor.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *