Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Başiskele'de 50 Kişilik Türk Kızılay'ı Kuruldu! Başkanı Keleş Oldu

Kızılay Genel Merkezi tarafından geçtiğimiz günlerde yetkilendirilen Kocaeli Müteahtler Birliği Başkanı Oğuzhan Keleş Başiskele Türk Kızılay kurucu başkanı seçildi. Türk Kızılay'ı Kocaeli'nde İlçelerdeki yapılan çalışmaları başladı.

Başiskele'de 50 Kişilik Türk Kızılay'ı Kuruldu! Başkanı Keleş Oldu

Kızılay Genel Merkezi tarafından geçtiğimiz günlerde yetkilendirilen Kocaeli Müteahtler Birliği Başkanı Oğuzhan Keleş Başiskele Türk Kızılay kurucu başkanı seçildi.

Türk Kızılay'ı Kocaeli'nde İlçelerdeki yapılan çalışmaları başladı.  Geçtiğimiz günlerde kendisine Ankara'da yetki verilen Türk Kızılay  Başiskele şubesi kurucu başkanlığına Oğuzhan Keleş Başkan yardımcılığına  Bekir Çakır, yönetim kurulu üyeliğine Mehmet Uzunoğlu, Mustafa Çöpoğlu, İbrahim İbrahimoğlu ile birlikte 50 kişilik kurucu üyeleri ile ilk tanışma toplantısını gerçekleştirdi.

50 KİŞİ KURUCU ÜYE İLK TOPLANTISINI YAPTI

Başiskele Sahilde bulunan Antik Köfte Restaurant’ta gerçekleştirilen toplantı öncesi açılan orucun ardından Şube Başkanı Oğuzhan Keleş şu açıklamalara yer verdi. Görev bize tevdi edildiği günden itibaren yaklaşık 1,5 ay boyunca Başiskele’li hemşerilerimizin tamamını kucaklaması ve hemşerilerimizin Kızılayı’mıza aidiyet duygusunu oluşturmak için ilçemizin tüm beldelerinden, toplumumuzun tüm katmanlarından, kurucu üye listesi oluşturmak için gayret ve çaba gösterdik dedi.

HER KESİMDEN KURUCU ÜYEMİZ VAR

Öte yandan Bugün geldiğimiz noktada esnafından, muhtarına ,imamından, iş insanına, memurdan, sivil toplum kuruluşu temsilcilerine, emeklimizden ,işçimize, kadın platformlarımızdan, hemşeri derneklerimize, vakıf yöneticilerimize ve şehrimizin kanaat önderlerine kadar toplumun herkesiminden ve her katmanından  kurucu üye listesinde görev almalarını istedik. Çok şükür bugün bu 50 kişi kurucu üye listemizle ilk buluşmamızı ve toplantımızı gerçekleştirdik dedi.

İLÇEMİZDE ÖNEMLİ BİR EKSİĞİ KAPATTIK

Türk Kızılay 156 yıllık köklü tarihi ile yurt içinde ve yurtdışında tarafsızlık ilkesi ile tüm insanlığa hizmet eden aziz milletimizin sahip çıktığı güzide bir kurumumuzdur diyen Keleş, Bugüne kadar Başiskele ilçemizde Kızılay şubesinin olmaması ve Başiskeli’li hemşehrilerle buluşulamaması  bir eksiklik olduğunu ifade etti. Keleş, “İnşallah bu eksikliği gidermek için bugün Başiskele Kızılay şubesinin hizmetleri ile hemşerilerimizi buluşturacağımızdan dolayı heyecanlıyız. Bundan sonra hep birlikte Kızılay hizmetlerini Başiskeleli hemşerilerimize anlatacağız ve kendilerinden de Kızılay’ımızdan beklentilerini, istek ve taleplerini dinleme imkanı bulacağız dedi.

OLASI BİR DEPREME KARŞI HAZIRLIK

Açıklamalarında; Hepimizin bildiği üzere; Kuzey Marmara ve İstanbul depreminin şehrimizde oluşturacağı hasar riskini öngörmekteyiz. Deprem öncesi ve deprem sonrası hazırlık çalışmaları çok önem arz etmektedir. Bu sebeple Başiskele Kızılay Şubesi olarak bu çalışmalar önceliğimiz olacaktır. Başiskele Kızılay Şubemiz öncelikle Başiskeleli hemşerilerimize ve tüm insanlığa hayırlı hizmetler yapmasını temenni ediyorz ifadelerini kullandı. 

İŞTE KURUCU KIZILAYI BAŞİSKELE YÖNETİMİ

Oğuzhan Keleş, Bekir Çakır, Mehmet Uzunoğlu, Mustafa Çöpoğlu, İbrahim İbrahimoğlu, Haluk Karaaslan, Abdullah Üstübi, Bilal Şengül, Muammer Yücel, Ömer İslamoğlu, Nazmi Keskin, Bülent Çakmak, Birol Özdemir, Onur Sait Sadık, Mehmet Akgüneş, İsmet Temizel, Büşra Özbay, Kerim Bayramoğlu, Hüseyin Duman, Seyfullah Örs, Ahmet Karagöz, Serkan Sakin, Sinem Uçan, Hatice Duysak, Engin Özkaraaslan, Mustafa Aydın, Alper Gültekin, İlhan Altıntaş, Safinaz Gülçebi, İlyas Keleş, Funda Öztürk Hamzaoğlu, Sema Arat, Ayşenur Kahraman Aytekin, Muhammed Farih  Utaş, Ümit Ertan, Nurhayat Güldüren, Nefise Nur Cin, Fevzi Açıkgöz, Elif Ergüney, Nihan Çakıcı, Emin Öztürk, Mustafa Şahintürk, Sinan Çakır, Faruk Özkaraaslan, Mehmet Ustaoğlu, Adem Seçgin, Selim Ankara, Hakan Akgüneş, Cumhur Kadıoğlu, Ramazan Bozdağ.

 
Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *