Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Aykut’tan Bir Şampiyonluk Daha!

Antrenörsüz olarak çalışan ve başarıdan başarıya koşan Aykut Eren Dinç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında kupa kaldırmayı başardı.

Aykut’tan Bir Şampiyonluk Daha!

Antrenörsüz olarak çalışan ve başarıdan başarıya koşan Aykut Eren Dinç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında kupa kaldırmayı başardı.

19-21 Mayıs 2023 tarihlerinde Ankara'da düzenlenen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kupası yarışmasına Advence Novice kategorisinde katılan ilimizin antrenörsüz Kocaeli olimpik buz pateni sporcusu Aykut Eren Dinç, sakatlanmasına rağmen vazgeçmedi ve Gençlik Spor Kupasını almayı başardı.

DESTEK BEKLİYOR

Antrenörsüz çalışan oğlu için destek bekleyen Anne Hicran Ece Dinç, “Sayın Valimiz Seddar Yavuz 'un takdir ettiği sporcumuz İl Spor Müdürlüğü ve federasyon tarafından hala niye yalnız bırakılıyor. Seviyesine uygun bir antrenör sağlanmıyor. Devletin maaşlı antrenörleri istediğim sporcuyu çalıştırırım istediğimi çalıştırmam deyip yıllardır ayrımcılık yapıyor. Devletten maaş var kurum eliyle onay da var. Özel kulüp, kurup işletelim kendi özel kulübünüzden olmayan bastıramayacağımız başarıyı dışlayalım, sahada arkamızı dönelim diye düşünüyorlar. Koca bir sezon milli sporcu tek başına çalışıyor, tesisin kapıları kilitleniyor, ışıklar açılmıyor, müzik tesisatı açılmıyor. Sporcunun sahada üstüne iş makinesi sürülüyor şiddetli mobbing görüyor. Kocaeli’den maddi manevi baskıyla ayrılmak zorunda bırakılan çok sevdiği Ankara’daki hocası Caner Çalık kendisine destek oldu ve Aykut, yine yeniden şampiyon olarak altın madalya ile döndü. Böylece Kocaeli’miz kazandı, Türkiye kazandı” dedi. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *