Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Akça Koca Platformu Büyük Mısır Turundan döndü

Hasan Uzunhasanoğlu Başkanlığındaki Akça Koca Kültür Platformu üyeleri 6 gün süren Büyük Mısır Turundan döndü.

Akça Koca Platformu Büyük Mısır Turundan döndü

Hasan Uzunhasanoğlu Başkanlığındaki Akça Koca Kültür Platformu üyeleri 6 gün süren Büyük Mısır Turundan döndü.

İzmit’ten; Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu, eşi Emine Uzunhasanoğlu ve kızı Nihal, Platform Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ahsen Okyar ve eşi Nursel Okyar, Uzman Dr. Adil Kurban ve eşi Dr. Gülsün Narin Kurban, Kültür Okulları Kurucusu Ali Aydemir ve eşi Muazzez Aydemir, Makine Müh. Çetin Mut ve eşi Elvan Mut, Özel Marmara Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Esener Macil ve eşi Zehra Tülay Maçil, İş insanı İbrahim Cem Akçığ ve eşi Dr. Saliha Ayşegül Akçığ, Aile Hekimi Dr. İsmail Çapçı ve eşi sağlıkçı Ayşe Çapçı, Girişimcilik Danışmanı Serhat Duyar ve eşi Asiye Duyar, Elazığ’dan; Psikiyatri Uzmanı Dr. Zeynep Elhas’a, oğlu Abdullah Kerem Kaya, İstanbul’dan; e.Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Dr. Alaattin Büyükkaya ve eşi Müjgan Büyükkaya, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Ayşe Vahapoğlu, Amatör Ressam Emine Vildan Çağlar, İşadamı Metin Özler ve eşi Gülhan Özler, Danışman Mesut Uğur ve eşi Ecz. Fatma Uğur, İş insanı Mustafa Dericioğlu ve eşi Fatime Dericioğlu, İş insanı Necati Pilavcı ve eşi Huriye Pilavcı, Sabriye Baysal, Alfa Elektronik Sensör A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Bayram ve eşi Eğitimci Mürvet Bayram, İzmir’den; Eğitimci Adile Aksoy, Tekirdağ’dan; Dr. Saim Büçük, eşi Dr. Belgin Ergin Büçük ve kızı Amina Ada Küçük, Samsun’dan; Radyoloji Uzmanı Dr. Neziha Özcan Efe katıldı.

BILGILERINI PAYLAŞANLAR

Vizyon Tur Yurt Dışı Turlar Müdürü Emre İpekli yönetiminde gerçekleşen Mısır Turunda; Gürkan Çakıl ve Muhamet Sobhy Tur Rehberi olarak görev yaptı.

HEDEF KAHİRE

İstanbul havalimanından hareket eden Kafile Kahire havalimanına indi. Özel otobüsle Giza Piramitlerini ve Sakkara (Mısır başkenti Kahire için nekropol olarak hizmet veren bir Mısır köyüdür) ziyaret edildi. Ertesi gün, Kahire havalimanı iç hat uçağı ile Aswan şehrine geçildi. Geceleme Nil nehri üzerindeki Cruise da oldu. Phiae Manastırı ve Yüksek Baraj ziyaret edildi. Kom Ombo hareket eden teknemiz, tapınak görüldükten sonra Edfu ya hareket gecelememiz Edfu da Cruiseumuzda oldu. Sabah kahvaltısının ardından Edfu tapınağını gezildi ve bu tapınağa özel faytonlarla gidildi. Luksor şehrine geçildi ve Luksor tapınağı gezildi. Cruisemuzdan valizlerimiz ile birlikte ayrılıp özel otobüs ile Krallar vadisine, Memnon colosi, Hatchepsut ve Karnak tapınağı gezildi. Gezi bitimi Luksor havalimanına transferimiz ardından iç hatlar uçağı ile birlikte Kahire’ye geçildi. Kahire de; Mısır müzesine, Citadel(Hisar) Ulusal Medeniyetler müzesine, Khan El Khalili gezildi. THY seferi ile  Kahire’den ayrılıp İstanbul havalimanına varılarak Büyük Mısır Turu tamamlandı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *