Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

109 Yıllık Büyük Zaferi Böyle Kutladık

İnancın, fedakârlığın, azmin sembolü ve bütün imkansızlıklara rağmen verilen destansı mücadele ile bir devletin yeniden doğuşu olan Çanakkale Zaferi’nin 109.

109 Yıllık Büyük Zaferi Böyle Kutladık

İnancın, fedakârlığın, azmin sembolü ve bütün imkansızlıklara rağmen verilen destansı mücadele ile bir devletin yeniden doğuşu olan Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıl Dönümü vesilesiyle düzenlenen 18 Mart Şehitleri Anma Günü Programı, Vali Seddar Yavuz’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleşen program öncesi Vali Seddar Yavuz ve protokol üyeleri tarafından fuaye alanında bulunan resim sergisi gezildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Çanakkale Deniz Savaşlarını Zaferinin 109. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü Töreni, Başiskele Fatma Hatun Camii İmamı Hasan Aksoy tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve akabinde Yüzbaşı Tufan Çankaya tarafından günün anlam ve önemine binaen gerçekleştirilen konuşma ile devam etti.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ TÖRENLE VERİLDİ

Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü münasebetiyle ilimizde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerden; resim yarışmasında birinci olan Kroman Çelik İlkokulu öğrencisi Nehir Atilla, şiir yarışmasında birinci olan Çınarlı Ortaokulu öğrencisi Hiranur Aşır ve kompozisyon yarışmasında birinci olan Akçakoca Anadolu Lisesi öğrencisi Şüheda Balcı ödüllerini Vali Seddar Yavuz’un elinden aldılar. Aynı kategorilerde dereceye giren diğer öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödüllerinin verilmesinin ardından izlenen Kartepe Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan “Kefensiz Yatanlar” isimli oratoryo gösterisi büyük beğeni topladı.

PROTOKOL VE ÖĞRENCİLER KATILDI

Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleşen programa; Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Deniz Eğitim- Öğretim ve Garnizon Komutanı Tümamiral Erhan Aydın, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, Kocaeli Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Kocaeli Baro Başkanı Av. Mehmet Gül, Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Bozkurt, daire ve kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, askeri erkan, şehit ve gazi dernek başkanları, şehit aileleri, gaziler ile yakınları, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *