Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Tuz Ekspresi'ni Çankırı'da Yaren Ekibi Kaşıladı

Çankırı’da 1934 yılında başlayan ve 4 yıl sonra durdurulan “Tenezzüh Treni” seferleri, 90 yıl sonra “Turistik Tuz Ekspresi” adıyla  ikinci seferini gerçekleştirdi.

Çankırı’da 1934 yılında başlayan ve 4 yıl sonra durdurulan “Tenezzüh Treni” seferleri, 90 yıl sonra “Turistik Tuz Ekspresi” adıyla  ikinci seferini gerçekleştirdi. Ankara'dan hareket eden tren Çankırı'da "Yaren Ekibi" tarafından çalgılı çengili karşılandı. 

Turistik Tuz Ekspresi ikinci seferini gerçekleştirdi. Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği Ankara’dan yola çıkan Turistik Tuz Ekspresi Çankırı Garında Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdür Yardımcısı Selim KOÇBAY ve protokolü karşıladı. 

TREN GARINDA KONUKLARA KAŞIKLI ÇALGILI KARŞILAMA

Çankırı Valiliği koordinesinde Çankırı Belediyesi, TCDD, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı, Çankırı Konfederasyonu ve TÜRSAB Orta Anadolu Bölge Temsil Kuruluna bağlı seyahat acentelerinin işbirliğiyle yürütülen çalışmalar sonucunda başlatılan Turistik Tuz Ekspresi, 250 yolcusuyla Ankara’dan yola çıkan tren Çankırı’ya ulaştı. 4 vagonda birbirinden seçkin konularında aralarında bulunduğu kültür gezisi 4 seferi tamamladıktan  sonra truzim acentaları aracılığıyla, Türkiye'nin dört bir yanından yerli ve yabancı Turistikleri Çankırı'ya taşıyacak. Çankırı'nın turizmini  canlandırması amaçlanan projede Türkiye'nin tamamı yurt dışınada ihraç edilen Çankırı Kaya Tuzu'da bu vesileyle ilk kez turizme katkı sağlayacak. 

KOCAELİ EKİBİ ADINA ÇİÇEKLERİ NERMİN TOL TAKDİM ETTİ

Tuz Ekspresine konuk olan ve 20 kişilik ekiple tanıtım gezisine katılan Kocaeli ekibine Çankırı'da en fazla ilgi gören konuklar arasında oldu. Tren Çankırı'ya ulaştığında Gar'da kendilerini bekleyen Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen'e çiçeği Kocaeli ekibi adına Nermin Tol takdim etti. Halayların çekilip kaşıklarla çifte telli oynanan Çankırı Garındaki eğlenceye konuk misafirlerde eşlik etti. Nermin Tol Başka Çankırı Valisi Olmak üzere Başkan İsmail Hakkı Esen'e, Çankırı Dernekler Konfederasyonu  Başkanı  Kaptan Mustafa Can'a misafir perverlikleri için teşekkür ederek Turizme böyle bir proje ile katkı sunan tüm paydaşlara teşekkür etti.  

Bu Haberi Beğendin Mi?
4 kişiden 4 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *