Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kahed'de Başkan Yeniden Funda Atmaca

KAHED, İzmit Dernekler Yerleşkesinde kongresini yaptı. 6. olağan kongrede mevcut Başkan Funda Atmaca güven tazeledi. Kocaeli Aile Hekimleri Derneği (KAHED), kongresini gerçekleştirdi.

Kahed'de Başkan Yeniden Funda Atmaca
KAHED, İzmit Dernekler Yerleşkesinde kongresini yaptı. 6. olağan kongrede mevcut Başkan Funda Atmaca güven tazeledi.
 
Kocaeli Aile Hekimleri Derneği (KAHED), kongresini gerçekleştirdi. İzmit Belediyesi Dernekler Yerleşkesinde gerçekleştirilen kongrede KAHED'in yeni yönetimi belirlendi. Kongrenin divan başkanlığını Dr. Ahmet Açan, divan üyeliklerini Dr. İsmail Çapçı, Dr. Elif Kotiloğlu yaptı. Başkan Atmaca, ko.grr sonrası "Kocaeli Aile Hekimleri Derneği olarak genel kurulumuzu başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Katılım sağlayan bütün üyelerimize teşekkür ederiz. Önceki dönemdeki büyük katkılarından dolayı Nazlı Tuncer Atun ve Akay Demir’e teşekkür ederiz" dedi. 
 

ATMACA: 'SAĞLIK SİSTEMİNİN TEMELİYİZ'

KAHED Başkanı Funda Atmaca kongreve yaptığı konuşmada "Kıymetli meslektaşlarım Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere açtığı aydınlanma ve bilim yolunda , Cumhuriyetimizin 100.yılında Kocaeli aile hekimleri derneğimizin olağan genel kuruluna hepiniz hoşgeldiniz.Kocaeli Aile hekimleri Derneği kurulduğu günden itibaren aktivist ve üyelerinden aldığı güç ile tüm meslektaşlarının hukuki, örgütsel, bilimsel ve eğitimsel olarak 13 yıldır yanında olmuştur. Bundan sonra da olacaktır. Ülkemizde aile hekimliği sistemi içinde bir türlü düzenlenemeyen yetersiz yasalar, uygulamalar ve sürekli artan iş yükü ile karşı karşıyayız. Bu durum bizleri yıpratıyor. Bunu biliyor ve her gün birlikte yaşıyoruz. Fakat şunu da çok iyi biliyoruz ki aile hekimliği sağlık sisteminin temelidir" ifadelerini kullandı.

'MÜDÜRLÜĞÜYE DEVAM EDECEĞİZ'

Koruyucu sağlık hekimliğinin tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hak ettiği yere gelmesi gerektiğini belirten Atmaca, "Bulunduğumuz toplumsal ve ekonomik koşullarda iyi sağlık için bilimsel başka çözüm yolu da yoktur. Sevgili meslektaşlarım; 20 yıla yakındır içinde bulunduğumuz bu sistemin en iyi hale gelmesi için gerek saha da gerek masa da gerekse mahkeme salonların da çok çalıştık. Her ne kadar bizler için gayet açık ve gerçek olan doğrular bir takım farklı planlamalar nedeniyle kolay düzelmiyor biliyoruz. Bu yolda birçok kazanım elde etmiş bir dernek olarak hak ettiğimiz özlük ve mali haklarımızı elde edene dek mücadeleye devam edeceğiz. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de başarılara beraber ulaşacağız. Bu vesile ile 2 senedir beraber çalıştığım yönetim kurulu arkadaşlarıma, ilçe başkanlarımıza, eğitim komisyonu ve hukuk komisyonu üyelerimize ve siz değerli aktivistlerimize teşekkür ederim. Biz büyük ve güçlü bir aileyiz" dedi. 
 
 
Kocaeli Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu
 
Başkan: Funda Atmaca
Genel Sekreter: Şeyma Kadıoğlu
Muhasip: Ali Salih Şahin
Örgütlenmeden sorumlu üye: Çisem Cemre Tartıcı
Bilişimden Sorumlu Üye: Kamuran Bahar Sandıkçı
Eğitimden Sorumlu Üye: Funda Düven
Hukuktan Sorumlu Üye: Salih Çavdar
 
AHEF Delegasyon Kurulu
 
Funda Atmaca, Şeyma Şen Kadıoğlu, Funda Düven, Çisem Cemre Tartıcı, Recep Pehlivan 
 
Denetim Kurulu
 
Hanife Kaya, Yeliz Özendi, Ülkü Hacer Madenus
 
Disiplin Kurulu 
 
Emel Çeğil, Songül Oruç, Muhammet Aysan
Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *