Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

İki Efendi’nin Uşağı 8 Kasım’da

BİLKAR ülke genelinden tiyatro topluluklarını, Gebzeli tiyatroseverler ile buluşturmayı sürdürüyor. İstanbul’dan Cihangir Atölye Sahnesi, İki Efendi’nin Uşağı’nı 8 Kasım Çarşamba akşamı Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde sahneleyecek.

İki Efendi’nin Uşağı 8 Kasım’da

BİLKAR ülke genelinden tiyatro topluluklarını, Gebzeli tiyatroseverler ile buluşturmayı sürdürüyor.  İstanbul’dan Cihangir Atölye Sahnesi, İki Efendi’nin Uşağı’nı 8 Kasım Çarşamba akşamı Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde sahneleyecek.

Gebze’nin kültür sanatta aktif ve üretken sivil toplum örgütü; Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Yayıncılık ve Üretim Kooperatifi-BİLKAR, ülke genelinden tiyatro topluluklarını, Gebzeli tiyatroseverler ile buluşturmayı sürdürüyor. Bu kapsamda İstanbul’dan Cihangir Atölye Sahnesi, İki Efendi’nin Uşağı adlı oyunla Gebzeli tiyatroseverler ile buluşacak. Oyun, 8 Kasım Çarşamba günü akşamı 19.00’da Gebze, Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. BİLKAR Başkanı Serdar Dikkatli tüm tiyatroseverleri oyuna davet etti.

ALATURKA KOMEDİ

İtalyan yazar Carlo Goldoni’nin dilimize Rekin Teksoy tarafından çevrilen eseri; yüzyıllardır dünya çapında büyük ilgi gören klasik komedyası, Kıvanç Kılınç’ın 19. yüzyıl İstanbul’a uyarlaması ve Muhammet Uzuner’in orta oyununa yaslanan rejisi ile ‘Alaturka’ bir komedi olarak sahneleniyor. 80 dakika süreli tek perdelik oyunda rolleri; Alper İrvan, Ayça Öztürk, Berfin Karatay, Canberk Dikmen, Can Seçki, Erdi Öztürk, Gözde Yıldız, Osman Onur Can ve Yusuf Kısa üstlendi. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *