Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

YKS Sınavında Ter Döktüler!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince ( ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ilk oturumu olan TYT bugün saat 10. 15’te başladı. Sınav öncesinde adaylar didik didik aranarak salonlara alındı. Sınav 10. 15’te başlasa da adaylar saat 10.

YKS Sınavında Ter Döktüler!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince ( ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ilk oturumu olan TYT bugün saat 10.15’te başladı. Sınav öncesinde adaylar didik didik aranarak salonlara alındı. Sınav 10.15’te başlasa da adaylar saat 10.00’dan sonra sınava alınmadı.

Kocaeli’de Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumu bugün başladı. Oldukça heyecanlı gözüken adaylar, okulların önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Sınava sürücü belgesiyle gelip geri gönderilen bir adaysa, kimliğini aldıktan sonra sınava yetişmek için okul dışında da ter döktü. Kocaeli'de da bazı adaylar sınava son anda yetişti. Uyarıyla adaylar koşarak görevlilerin yanına gitti. Son dakika okul binasına ulaşan bazı kadın adaylar ter içinde kaldı. TYT’de adaylara Türkçe testinde 40, sosyal bilimler testinde 20, temel matematik testinde 40, fen bilimleri testinde 20 olmak üzere toplam 120 soru sorulacak ve 165 dakika süre verildi. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *