Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Ünal: Kamu İşçilerinin Mağduriyetleri Giderilmelidir!

Ünal: Kamu İşçilerinin Mağduriyetleri Giderilmelidir!

Öz Güven-Sen Genel Başkan Vekili Murat ÜNAL, yaptığı açıklamada, imzalanan ek protokolle, farklı kamu işyerlerinde çalışan kamu işçilerinin zam oranlarının eşitlenmesinin olumlu bir adım olduğunu, ancak kamu işçilerinin malî ve sosyal haklarının iyileştirilmesi ihtiyacının devam ettiğini belirtti.

Ünal, ülkemiz refahının arttırılmasında çok önemli bir yer tutan kamu işçilerinin haklarının iyileştirilmesinin, yaşanan yüksek enflasyon ortamında, bilhassa azamî bir önem teşkil ettiğini, kamu işçilerinin malî ve sosyal haklarının, hayat pahalılığı karşısında güncelliğini yitirdiğini belirterek, Öz Güven-Sen olarak, memurlar ve kamu görevlilerine uygulanan seyyanen zam ve %49,25’lik zam oranının, kamu işçilerine de uygulanması talebinde bulunduklarını söyledi.

MALÎ VE SOSYAL HAKLAR İYİLEŞTİRİLMELİ

Ünal, ‘Memurlar ve kamu görevlileri ve emeklilere yapılan iyileştirmeleri olumlu karşılıyoruz. Benzer sıkıntıları yaşayan kamu işçilerine de aynı çerçevede iyileştirme yapılması, hakkaniyete ve çalışma barışının sağlanmasına büyük katkıda bulunacaktır. Öz Güven-Sen olarak, kamu görevlilerine yapılan uygulamaya benzer şekilde, kamu işçilerine de seyyanen zam yapılmasını ve zam oranlarının arttırılarak kamu işçilerinin malî ve sosyal haklarının iyileştirilmesini talep ediyoruz.’ dedi. Murat ÜNAL, kamu işçilerinin haklarının, ülkemiz için hayatî önem arz ettiğini ve Öz Güven-Sen olarak, bu yöndeki taleplerin bugüne kadar ilgili makamlarla paylaşıldığını, bundan sonraki süreçte de konunun takipçisi olunacağını beyan etti.

Bu Haberi Beğendin Mi?
39 kişiden 36 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *