Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Türk İş’te Yeni Başkan Bostan

Türk İş Kocaeli Şubesinin yeni Başkanı Tek Gıda İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Ali Bostan olduTürk Metal Sendikası Kocaeli Şubesinin olağan genel kurulu, aralık ayında gerçekleştirilmişti.

Türk İş’te Yeni Başkan Bostan

Türk İş Kocaeli Şubesinin yeni Başkanı Tek Gıda İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Ali Bostan oldu

Türk Metal Sendikası Kocaeli Şubesinin olağan genel kurulu, aralık ayında gerçekleştirilmişti. Genel kurulda mevcut Başkan Yakup Yıldız, yeniden aday olmazken Türk Metal Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Yakup Yıldız’ın genel merkezde görevlendirileceğini açıklamıştı. Türk İş Kocaeli İl Temsilciliği görevini de yürüten Yakup Yıldız, bu görevinden de ayrıldı. Yakup Yıldız’ın Türk-İş Kocaeli İl Temsilciliği görevinden ayrılmasının ardından yerine Tek Gıda İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Ali Bostan getirildi.

‘EN İYİSİNİ YAPACAĞIM’

Türk-İş İl Temsilciliği görevine atanan Ali Bostan, yaptığı açıklamada “21 Şubat 2023 tarih 2023-284/08.22 sayılı Türk-İş Genel Yönetim Kurul kararı ile Türk-İş Kocaeli İl Temsilciliği görevine atanmış bulunmaktayım. Ülkemizin en büyük kuruluşu olan ve tüm çalışanların sorumluluklarını üstlenen Türk-İş’e, şahsıma Kocaeli Türk-İş il Temsilciliği görevini layık gördüğünden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Emek hareketlerinin en yoğun olduğu bölgemizde üstlenmiş olduğum görev sorumluluklarını layıkıyla yerine getirmek adına kamuoyu ve basının, ayrıca kardeş sendikaların desteğine her zaman ihtiyaç duyduğum gibi yarın da ihtiyaç duyacağımı biliyorum. Emek ve alın terinin onurlu mücadelesinde, bugüne kadar görev yapmış olan tüm temsilcilerin de yapmış oldukları gibi her zaman ortaya en iyisini koyarak sonuna kadar gideceğimi bilmenizi isterim. Bu konuda sizlerin de desteklerini bekliyor ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

ALİ BOSTAN KİMDİR?

1971 yılında Kartepe’de doğdu. İlk ve ortaokulu Suadiye’de okudu. 1985 yılında iş hayatına giren Bostan, makina montaj ve bakım işlerinde çalıştı. 1994 yılında Pepsico Fritolay Suadiye fabrikasında sürekli olarak çalışmaya başladı. 2006-2008 yılları arasında siyasi parti belde başkanlığı yapan Bostan aynı dönem Suadiye Belediyesi Meclis üyeliği ve Suadiye Spor Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 2011- 2012 yılları arasında sendikal örgütlenmeye başlayarak örgütlenme sürecini tamamladı. 2013 yılında Tek Gıda-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı oldu. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *