Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Tüpraş'ta İşçi İş Yavaşlatma Eylemini Başlattı

TÜPRAŞ İzmit rafinerisinde işçiler rafineri içinde iş yavaşlatma eylemi başlattı. Petrol-İş Sendikası, Tüpraş işvereni ile yaptığı görüşmenin ardından işçilerin ücretlerine yüzde 9,6 oranında ek zam yapıldığını açıklamıştı.

Tüpraş'ta İşçi İş Yavaşlatma Eylemini Başlattı

TÜPRAŞ İzmit rafinerisinde işçiler rafineri içinde iş yavaşlatma eylemi başlattı.

Petrol-İş Sendikası, Tüpraş işvereni ile yaptığı görüşmenin ardından işçilerin ücretlerine yüzde 9,6 oranında ek zam yapıldığını açıklamıştı. Yapılan ek zam oranı işçiyi memnun etmedi. İşverenin sendikayla tekrar görüşmesini isteyen işçiler, fabrikanın belli bölümlerinde işi yavaşlatma eylemi başlattı.

ZAM ORANI ENFLASYONUN ALTINDA KALDI

Yapılan zamdan memnun olmaya Tüpraş İzmit, Aliağa, Batman ve Kırıkkale rafineri çalışanı toplamda 5 bine yakın işçiye ek zam düzenlemesi yapıldı. Ocak ayında altı aylık ve aralık ayı enflasyon verilerinin açıklanmasıyla, enflasyon oranı olan 15,4 zammına ek 9,6 oranında zam uygulanmıştı. Bu zam oranından memnun olmayan işçiler iş yavaşlatma eylemi başlattı.

YÜZDE 25 ZAM YAPILMIŞTI

İşveren ve sendika yaptığı görüşmelerin ardından işveren tarafı, işçiye ek 9,6 oranında zam yapıldığını duyurdu. Toplamda enflasyon ve ek zamla birlikte yaklaşık yüzde 25 zam yapılmış oldu. İşçi bu zam oranından memnun olmazken görüşmelerin tekrar başlamasını talep ederek iş yavaşlatma eylemi başlattı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *