Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Teknofest Türkiye İkincisi Cicikuş RC Ekibi Körfezim Eğitim Kurumları’ndaydı

14-19 Nisan 2023 tarihlerinde Bursa’da düzenlenen Teknofest Yarışması’nda Savaşan İHA Kategorisi’nde Türkiye 2.

Teknofest Türkiye İkincisi Cicikuş RC Ekibi Körfezim Eğitim Kurumları’ndaydı

14-19 Nisan 2023 tarihlerinde Bursa’da düzenlenen Teknofest Yarışması’nda Savaşan İHA Kategorisi’nde Türkiye 2.’liği elde eden “Körfezim Eğitim Kurumları Mezunları”nın da içinde bulunduğu CİCİKUŞ RC Ekibi, Körfezim Eğitim Kurumları’na gelerek ortaokul öğrencilerine eğitici bir sunum gerçekleştirdiler.

 

CİCİKUŞ RC Ekibi’nden Ahmet Hakan Kurt, Alparslan Uçan, Yusuf Uçan ve Ziya Can Tatar, TEKNOFEST’e katılım sürecini, hazırlanma aşamalarını ve yarışmadaki tecrübelerini öğrencilerle paylaşarak, onların sorularını cevapladılar. Eğitimleri boyunca almış oldukları matematik ve fizik derslerinin gelişimleri konusunda temeli oluşturduğunu ifade eden ekip üyeleri, “başarmanın anahtarının çok çalışmak ve pratik yapmaktan geçtiğini” ifade ettiler. Sunumlarını öğrencilerin uçak simülasyon denemeleri yapmalarına yardımcı olarak tamamlayan başarılı ekip, böyle projelerde yer almak isteyenlere de yol haritasını aktardılar. Körfezim Eğitim Kurumları idarecileri de kendilerini başarılarından dolayı kutlayarak, öğrencilerine rol model oldukları için teşekkürlerini ilettiler.

   

  

Bu Haberi Beğendin Mi?
1 kişiden 1 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *