Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Staj Ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Büyük Miting Yapacak

Staj ve Çıraklık Sigortası mağdurları, staj başlangıçlarının emeklilikte dikkate alınması adına 18 Şubat Pazar günü Büyük İstanbul mitinginde buluşacak.

Staj Ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Büyük Miting Yapacak

Staj ve Çıraklık Sigortası mağdurları, staj başlangıçlarının emeklilikte dikkate alınması adına 18 Şubat Pazar günü Büyük İstanbul mitinginde buluşacak.

Staj ve Çıraklık Sigortası mağdurları, staj başlangıçlarının emeklilik için dikkate alınması konusunda mücadelesini sürdürüyor. Mağdurlar bu kapsamda 18 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek olan Büyük İstanbul mitinginde taleplerini dile getirecek.

‘EMEKLİLİĞE SAYILMIYOR’

Mitinge davet çağrısı yapan mağdurlar, şu ifadelere yer verdi: Fiilen çalışan (işçi); ismen stajyer ve çırak olarak başladığımız çalışma hayatımızda emeklerimizin karşılığını bugün de alamamış durumdayız. Nedeni ise çok açık aslında. Sigorta kartlarımızda ve E-Devlet sisteminde görünen işe başlangıç tarihimizin emeklilik hesabında sayılmamasıdır. Acı olan ise bize bu durum böyle anlatılmadı. SSK kartlarımız verilirken ‘Bu kartlar sizin için çok önemli yaşıtlarınıza göre avantajlısınız, sigortanız başladı’ diye bilgi verildi. Bugün geldiğimiz noktada ise 1 yanlış çok doğruyu götürmekte. Yanlış olan: SSK işe girişlerimizin sayılmaması. Doğru olan: Bir nefesle tükenen yaşayamadığımız çocukluğumuz, gençliğimiz.

‘MAĞDURİYETE SON VERELİM’

Milli Piyango talihlisi gibi anlattığınız SSK kartımızın amortisini dahi alamadık. Mağduriyet yerinde ve zamanında çözüme kavuşursa mağduriyet olmaktan çıkar. Devletin bütçesi halkıdır. Devlet mağduriyetleri tespit eder ve çözer. Bütçe, gelir ve giderleri gösteren bir çizelge olarak tanımlansa da sadece sayılardan oluşmamalıdır. Bir ruhu, bir felsefesi olmalı ve vatandaşların refah ve mutluluğunu da hedeflemelidir. Yıllarca üreten ve çalışan çırak ve stajyerlerin başlangıç haklarını vermek, bütçe dengelerini sarsmayacağı gibi sonraki nesillerin teknik meslek seçimleri için de teşvik olacaktır. Gelin hep birlikte 3308 Sayılı Yasa Kaynaklı Mağduriyete son noktayı koyalım.

‘MECLİSİMİZE GÜVENİYORUZ’

3308 Sayılı Kanun Kapsamında çocuk yaşlarda fiilen çalışmış tescilli sigortalıların, E-Devlet sisteminde görünen ‘4A Tescil Başlangıç" tarihi; ‘Hizmete Başlama Tarihi’ olarak kabul edilmelidir. Gazi meclisimizin yoğun bir çalışma dönemi içinde bulunduğu bir dönemde hakkımızı teslim edecek bir kanun çıkaracağına inanıyoruz. 18 Şubat Pazar günü 'Büyük İstanbul Buluşması' adlı mitingimizi Çıraklık ve Staj Sigortası Mağdurları olarak gerçekleştireceğiz. Fikir, plan, proje, masada ve sahada çalışma istekleri için bizlere her mecradan ulaşabilirsiniz. Telefon: 0544 972 47 25

’18 ŞUBAT’TA MİTİNGE BEKLİYORUZ’

Çocukluğundan itibaren emek veren, işletmelerde 'çıraklık ve staj adı altında çalışarak' yıllarını geçiren sigortasız sigortalıların şimdi de haklarını almak için sahalarda, görüşmelerde, medyada, sosyal medyada mücadelesi sürüyor. Gazete, TV yayınları, internet haberleri ile her gün ülke gündeminde yer alıyoruz. 18 Şubat Pazar günü bu defa İstanbul Kartal'dan sesimizi tüm ülkeye duyuracağız. Hiçbir ayırım gözetmeden tüm mağdur kardeşlerimizi ve basın mensuplarımızı bir kez daha İstanbul'a bekliyoruz. 3308 Sayılı Kanun Kapsamında çocuk yaşlarda fiilen çalışmış tescilli sigortalıların, E-Devlet sisteminde görünen ‘4A Tescil Başlangıç’ tarihi; ‘Hizmete Başlama Tarihi’ olarak kabul edilmelidir.

 

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *