Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Sokak Hayvanları Darıca’da Güvenli Barınağa Kavuştu

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Darıca Hayvanseverler Derneği işbirliğinde Bayramoğlu’nda faaliyete geçirilen Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Alanı’nı CHP Grubu ile birlikte ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Sokak Hayvanları Darıca’da Güvenli Barınağa Kavuştu

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Darıca Hayvanseverler Derneği işbirliğinde Bayramoğlu’nda faaliyete geçirilen Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Alanı’nı CHP Grubu ile birlikte ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Bıyık'ı ve CHP Grubunu, Darıca Hayvanseverler Derneği Başkanı Tülay Karaşin,  Darıca Hayvanseverler Derneği Avukatı Mustafa Boğaz ve Yön Haber Muhabiri Hazım Özenir karşıladı.

Darıca Belediyesi ve Darıca Hayvanseverler Derneği işbirliğinde Bayramoğlu’nda faaliyete geçirilen Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Alanı, can dostlarımıza ev sahipliği yapmaya başladı. Etrafı çitlerle çevrilen ve beslenme noktaları ile barınakların inşa edildiği Doğal Yaşam alanı sokak hayvanları için güvenli bir barınma alanına dönüştürüldü. Darıca Belediyesi Hayvan Sağlığı ve Refahı ekibinin de düzenli olarak gıda ve sağlık desteği verdiği alan hayvanseverler tarafından da beğeni topladı.

BAŞKAN BIYIK CHP GRUBUNU DAVET ETTİ

Darıca Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısında CHP grubunun önergeyle bilgi istemesi sonrası CHP’li meclis üyelerini alanı gezmeye davet eden Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, meclis üyeleri ve hayvaseverlerle birlikte Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Alanı’nı gezerek çalışmalar hakkında bilgi verdi. Sokak hayvanlarının doğal yaşam alanında daha güvende olduğunu belirten Başkan Muzaffer Bıyık, “Sokaklardaki can dostlarımız faaliyete geçirdiğimiz Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Alanı’nda daha güvenli bir ortama kavuştular. Sokaklarda araba çarpması, aç ve susuz kalma gibi bir durumu da ortadan kaldırıyoruz. Ayrıca bazı saldırgan hayvanların da okula ya da işe giderken vatandaşlarımıza saldırmalarının önüne geçmiş olacağız. Hayvanseverler ve gönüllü arkadaşlarımız da destek veriyor. Ayrıca Darıca Belediyesi olarak bizim ekiplerimiz de sürekli su ve mama desteğinde bulunurken veterinerlerimiz de sağlık kontrollerini yapıyor” diye konuştu.

Bu Haberi Beğendin Mi?
4 kişiden 2 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *