Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Sendika Başkanı Tesbih Koleksiyonunu Paylaştı

Kocaeli Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Şahin Yaşlık …

Sendika Başkanı Tesbih Koleksiyonunu Paylaştı

Kocaeli Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Şahin Yaşlık "Tesbih Sanattır" diyerek  ilk kez 12 yıldır özenle biriktirdiği tesbih koleksiyonunu sosyal medya hesabından paylaştı.

İçişleri Bakanlığının sokağa çıkma yasağı kararına uyarak 2 gündür evinden dışarı çıkmayan Şahin Yaşlık  "Evde kal' çağrılarına destek vererek günlük hayatından bir paylaşım yaptı. İçişleri Bakanlığının korona virüs tedbirleri kapsamında Kocaeli’nin de içinde bulunduğu 30 il ve Zonguldak'ta hafta sonu 2 gün sokağa çıkma yasağında " Hayat eve sığar " diyen  Şahin Yaşlık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tebessüm ettirdi.

350'NİN ÜZERİNDE TESBİH BİRİKTİRMİŞ 

Kocaeli Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Şahin Yaşlık meğer bir tesbih koleksiyoncusuymuş. 12 yıldır biriktirdiği birbirinden değerli özel taşlardan yapılmış 350’nin üzerindeki tesbih koleksiyonunu ilk kez sosyal medya hesabından paylaştı. Hafta sonu iki günlük sokağa çıkma yasağını fırsat bilen Yaşlık koleksiyonundaki tesbihlerine bakım yaparken oğlu 12. Sınıf öğrencisi Ömer Gökay Yaşlık tarafından görüntülendi.

RÖPORTAJI OĞLU ÇEKTİ  KENDİ PAYLAŞTI 

Kocaeli Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Şahin Yaşlık oğlu Ömer Gökay Yaşlık’a verdiği röportajda tesbih koleksiyonunun inceliklerini paylaşıyor. Tesbih koleksiyonunu tesbih merakı  olan kişiler yapıyor. Koleksiyonda hangi tesbihlerin koleksiyon yapılması gerektiğine dikkkat çekerken, koleksiyon yapan kişilerin mutlaka tesbihler hakkında araştırma yapması bilgin sahibi olması gerektiğini belirtiyor. Tesbih koleksiyonunda tesbihlerin ustası ve hangi malzemeden yapıldığının önemli olduğunu belirtirken,  tesbih alırken kişinin kandırılmaması adına tanıdık kişilerden ve  güvenli sitelerden alış veriş yapmalarını tavsiye ediyor. Türkiye’de bu işi yapan çok kişi var. Tesbih sevgi merak işidir ve sanattır açıklamasında bulunuyor.  Koleksiyonunda çok değerli tesbihler olduğunu da belirten Yaşlık  tesbihlerin hikâyeleriyle anlatıyor. İşte Şahin Yaşlık’ın tesbih koleksiyonu ve ilk kez paylaştığı o kamera görüntüleri.

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *