Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Sedat Köse Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetiminde!

Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreterimiz Sedat Köse, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Türkiye Kent Konseyleri Birliği Seçimli Olağan Genel Kurul’unda, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi seçildi.

Sedat Köse Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetiminde!

Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreterimiz Sedat Köse, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Türkiye Kent Konseyleri Birliği Seçimli Olağan Genel Kurul’unda, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi seçildi.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen, Türkiye Kent Konseyleri Birliği üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşen Seçimli Olağan Genel Kurul’unda 14. Dönem Başkanlığı Ardahan Kent Konseyi’nden, Ankara Kent Konseyi’ne devredildi.

TÜRKİYE KENT KONSEYLERİ BİRLİĞİNDE KOCARKİ'NİN SESİ OLACAĞIM

14. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği ile ilgili konuşan Genel Sekreter Sedat Köse; seçimin başta Kocaeli olmak üzere, ülkemize hayırlı olmasını diledi. Türkiye Kent Konseyleri Birliğinde Kocaeli’nin sesi olmaktan ve kentimizin adını Türkiye’de bu vesile ile duyurmaktan mutluluk ve gurur duyduğunu belirten Sedat Köse, Kocaeli'nin Türkiye ekonomisine yön veren en önemli sanayi kentlerinden biri olmasının yanı sıra doğasıyla, deniziyle, turizm fırsatlarıyla, sosyal ve kültürel anlamda bir cazibe merkezi olduğunu göstermek açısından iyi bir fırsat olduğunu belirtti. 

TÜRKİYE'DE İLK VE TEK 

Türkiye Kent Konseyleri Birliği ve Kocaeli Kent Konseyi birlikteliğinde geçtiğimiz Ekim Ayı’nda gerçekleştirilen Türkiye Kent Konseyleri Birliği Kocaeli Buluşması Programına katılan farklı kentlerin kent konseyi temsilcilerinden takdir alan Kocaeli Kent Konseyi, Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda da çalışmaları ile örnek olarak gösterildi. İki gün süren toplantıda Türkiye genelinden katılan temsilciler ile istişarelerde bulunan Genel Sekreter Köse, özellikle Türkiye’de ilk ve tek olan YEDEP Yerel Destek Programı ile, kent konseyi temsilcilerinin takdirini aldı. Kocaeli Kent Konseyi olarak bu çalışmanın Türkiye Geneline yayılması rehberlik yaptıklarına dikkat çeken Genel Sekreter Sedat Köse, projenin mimarı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç Dr. Tahir Büyükakın’a desteklerinden ötürü teşekkürlerini sundu.

Türkiye Kent Konseyleri Birliği 14. Dönem Yönetimi ise şu şekilde;

Halil İbrahim Yılmaz- Ankara Kent Konseyi Başkanı

Mürsel Sabancı- Balıkesir Kent Konseyi Başkanı

Burak Taştan- Ardahan Kent Konseyi Başkanı

Nuray Akçasoy- Eskişehir Kent Konseyi Başkanı

Necati Binici- Gaziantep Kurucu Üye

Sedat Köse-Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri

Nevide Kimyon-Hatay Kent Konseyi Başkanı

Hasan Soygüzel-Yalova Kurucu Üye

Rüstem Kadri Septioğlu-Elazığ Kent Konseyi Başkanı

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *