Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Seçmen Listeleri Askıya Çıktı

Türkiye 31 Mart'ta mahalli idareler seçimi için sandık başına gidecek. Milyonlarca seçmen, belediye başkanları ve muhtarları seçmek için oy kullanacak. Seçmen listeleri de bugün itibarıyla askıya çıkacak.

Seçmen Listeleri Askıya Çıktı

Türkiye 31 Mart'ta mahalli idareler seçimi için sandık başına gidecek. Milyonlarca seçmen, belediye başkanları ve muhtarları seçmek için oy kullanacak. Seçmen listeleri de bugün itibarıyla askıya çıkacak.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri için  1 Ekim 2023 tarihi esas alınarak oluşturulan seçmen listeleri bugün itibariyle  (04.01.2024) askıya çıktı.  17 Ocak 2024 günü saat 17.00’ye kadar askı listelerine itirazlar yapılabilecek. 

Seçmen niteliğine sahip olup, yaşlı, hasta ve engelli olanların seyyar sandıkta oy kullanabilmeleri için  4-17 Ocak 2024 tarihleri arasında muhtarlığa veya İlçe Seçim Kuruluna ya kendileri ya da bir yakınları tarafından müracaat edilmesi gerekmektedir. Seyyar sandık uygulaması köyler ve kırsal mahallelerde olmayacak ve  Muhtar seçimi için seyyar sandıklarda oy kullanılamayacak.

SEÇMENLER, 17 OCAK'A KADAR BILGILERINI KONTROL EDEBILECEK

Seçmenler için bilgilerini sorgulama ve itiraz dönemi bugün başlayacak. 17 Ocak tarihine kadar seçmen listelerinde güncelleme yapılabilecek.Öğrenci olup öğrenim gördükleri yerleşim yerlerinde oy kullanmak isteyenler, muhtarlık bölgesinde kimlik veya adres bilgilerinde yanlışlık ya da eksiklik olanlar bilgilerini güncelleyebilecek.

KAYDI BULUNMAYANLAR DİKKAT

Kaydı bulunmayanlar nüfus müdürlüklerine başvurabilecek. Seçmen niteliği olduğu halde listelerde adı bulunmayanlar da başvuru yapabilecek.
Bu kişiler herhangi bir hizmete ait faturayı ya da kira sözleşmesini ibraz etmek zorunda olacak. Adreslerini başka ilçelere aldırmak isteyen seçmenler elektrik, su, telefon, doğal gaz gibi faturalarını ibraz etmek suretiyle askı süresi içerisinde başvuru yapabilecek.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *