Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Schneider İşçileri İşverenle Anlaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'milli güvenliği bozucu nitelikte' gerekçesiyle yasakladığı greve devam eden Schneider Enerji işçileri, işverenle anlaştı. Grevde olan MESS’e üye; Green Transfo Energy Turkey Enerji Endüstrisi Sanayi ve Ticaret A. Ş.

Schneider İşçileri İşverenle Anlaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'milli güvenliği bozucu nitelikte' gerekçesiyle yasakladığı greve devam eden Schneider Enerji işçileri, işverenle anlaştı.

Grevde olan MESS’e üye; Green Transfo Energy Turkey Enerji Endüstrisi Sanayi ve Ticaret A.Ş. (eski ismiyle Schneider Enerji) ile anlaşma sağlandı. MESS’e bağlı Green Transfo Energy Turkey Enerji Endüstrisi Sanayi ve Ticaret A.Ş. (eski ismiyle Schneider Enerji) ile yapılan görüşme sonucu anlaşma sağlandı.

YÜZDE 46,3 ZAM

Yapılan anlaşmaya göre ücret zammı: Birinci 6 ay: 31 Ağustos’taki saat ücretlerine yüzde 46,3 oranına ilaveten seyyanen 20 TL zam yapılacak. İkinci 6 ay: 28 Şubat 2023 tarihindeki saat ücretlerine yüzde 18 zam yapılacak. Ancak Mart ayındaki son altı aylık enflasyon oranının yüzde 18’i aşması halinde aşan kısmın tamamı 28 Şubat’taki ücretlere yansıtılacak. Üçüncü 6 ay: 6 sylık enflasyon oranının üzerine saat ücretlerine 5,04 TL eklenecek. Dördüncü 6 ay: 6 aylık enflasyon oranında zam yapılacak. Sosyal haklarda ise yıllık yüzde 100 zam yapılacak. Kurban Bayramı ödeneği için ise yüzde 120 oranında artış yapılacak. Bu hakların dışında işyerine özgü çeşitli kazanımlar elde edilmiştir. Birleşik Metal İş Sendikasından yapılan açıklamada “Anlaşmayla ilgili açıklama bu akşam fabrika önünde yapılacak. Toplu sözleşmemiz Green Transfo işçilerine ve tüm metal işçilerine hayırlı olsun” ifadeleri kullanıldı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *