Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Özgür Basın, Demokrasinin Teminatıdır

CHP Derince İlçe Başkanlığı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününe ilişkin basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:“Gazetecilik, özgür düşünceye ve toplumsal bilince ışık tutan bir meslektir.

Özgür Basın, Demokrasinin Teminatıdır

 CHP Derince İlçe Başkanlığı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününe ilişkin basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Gazetecilik, özgür düşünceye ve toplumsal bilince ışık tutan bir meslektir. Sözün gücüne inanan, toplumu aydınlatan ve gerçekleri cesurca dile getiren, bağımsız ve özgür basın, demokrasinin teminatıdır.”

10 OCAK ÇALIŞAMAYAN GAZETECÜLER GÜNÜ!

Ülkemizde pek çok gazeteci, ülkenin çeşitli yerlerindeki hapishanelerde tutuklu bulunmaktadır. Avrupa Konseyi'nin kamuoyuna açıkladığı bir rapora göre "Türkiye dünyada en fazla gazetecinin hapiste olduğu ülkedir". Raporda ayrıca 2018 sonu rakamlarıyla Avrupa Konseyi üyesi ülkelerde cezaevinde olan 130 gazeteci den 110'u Türkiye'de bulunmaktadır. CHP Derince İlçe Başkanı Taşkın Çağatay Yemen, “Bu kutsal mesleği icra eden tüm emekçi gazetecilerimizin her zaman yanında olacağız” dedi.  “Özgürce görüş ve düşüncelerini açıklama ve yayma hakkını veren Anayasal hakkımıza sahip çıkmak için gazetecilere yönelik baskıların bir an önce son bulmasını talep ediyoruz. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Basın milletin müşterek sesidir” Basın mücadelesini sadece ülkemizin gazetecilerine bırakmayacağız. Bu kutsal mesleği icra eden tüm emekçi gazetecilerimizin her zaman yanında olacağız.”

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *