Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

'Okuyan Bir Gelecek' Projesi Serdar'da Çocuklara Umut Oldu

İzmit Kent Konseyi, İzmit Belediyesi ve Açev işbirliği ile yürütülen ve çocuklara erken yaşlardan itibaren kitap okumanın önemi konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen “Okuyan Bir Gelecek” projesinin 3. ayağı Serdar Mahallesi oldu.

'Okuyan Bir Gelecek' Projesi Serdar'da Çocuklara Umut Oldu

İzmit Kent Konseyi, İzmit Belediyesi ve Açev işbirliği ile yürütülen ve çocuklara erken yaşlardan itibaren kitap okumanın önemi konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen “Okuyan Bir Gelecek” projesinin 3. ayağı Serdar Mahallesi oldu.

İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İKK Genel Sekreteri Hüseyin Doğan, İKK yürütme kurulu üyeleri Serdar Mahallesi Muhtarı Ümit Yılmaz, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı Meral Dönmez, İKK Kadın Meclisi Başkan Vekili Özlem Durmuş Şenyüz, İKK 102 Kadın Projesi Serdar Mahallesi temsilcisi Emine Salman, İKK Emekli Meclisi yürütme kurulu üyesi Hüseyin Korkusuz, yaşları 6-9 aralığında olan 12 ilköğretim öğrencisi ve ailelerinin katılım sağladığı törende, öğrencilere, AÇEV tarafından gönderilen eğitim setleri teslim edildi.

31 ÇOCUK PROJEDEN YARARLANDI

Programda konuşma yapan İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol; Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) tarafından sosyoekonomik düzeyi düşük hanelerde yaşayan çocukların okuma oranını yükselterek eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla “Okuyan Bir Gelecek” projesi yürütülüyor. Proje kapsamındaki program uygulamaları ile çocukların dil becerilerinin gelişmesi, okuma sevgisi ve alışkanlığı edinmeleri; aynı zamanda ebeveynlerin okumanın önemi konusunda farkındalık kazanmaları hedefleniyor. Projeye, İzmit Kent Konseyi olarak başvurduk ve üç mahallemizde muhtarlarımızla yaptığımız çalışma ile kriterlere uyan 31 çocuğumuzu belirledik. Bilgilerini AÇEV’e gönderdik ve tarafımıza, içinde 5 adet resimli hikâye kitabı, her kitaba özel hazırlanan etkinlikler ve oyun önerileri, bilim çocuk dergisi, resim defteri, kuru boya, oyun hamuru ve çeşitli eğitsel malzemelerin yer aldığı “Okuyan Bir Gelecek” setleri gönderildi. Daha sonra AÇEV’in gönüllü eğitimcileri tarafından set gönderilen her hane aranarak ebeveynlere setin içinde bulunan malzemeleri nasıl kullanabilecekleri, bu malzemeleri kullanarak çocuklarının gelişimini nasıl destekleyebilecekleri aktarılacak. AÇEV ile birlikte yürüttüğümüz bu pilot çalışmaya geçtiğimiz hafta Akmeşe ve Çukurbağ Mahallelerinde başlamıştık, bugün de Serdar Mahallemiz ile devam ediyoruz. Bu 3 mahalleden edindiğimiz tecrübe ve geri bildirimler sayesinde İzmit Belediyesi sınırlarında daha çok sayıda çocuğa ulaşarak eğitimlerine destek olmayı hedefliyoruz” dedi. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *