Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Modanın Gücü

Başarılı bir eğitim öğretim yılının sonuna geldik. Zübeyde Hanım MTAL olarak moda akademisyenleri sektörü Türkiye’nin birçok ilinden Öğretmen ve öğrencileri bir araya getirerek moda tasarım söyleyişlerini gerçekleştirdi.

Nurdane Mülkem

Köşe Yazarı


Modanın Gücü

Başarılı bir eğitim öğretim yılının sonuna geldik. 

Zübeyde Hanım MTAL olarak moda akademisyenleri sektörü Türkiye’nin birçok ilinden Öğretmen ve öğrencileri bir araya getirerek moda tasarım söyleyişlerini gerçekleştirdi.

Okul müdürü Sayın Atalay CAN’ın açılış konuşmasıyla başlayan Teams üzerinden yapılan söyleşiye yoğun katılım oldu.  Aynı zamanda modanın gücüne örnek olacak bir dayanışmaya gerçekleştirildi.

Sektör, akademisyen, öğretmen ve öğrenci üçlü saç ayağı bir araya gelerek moda tasarımın geleceğini konuştular.

Moda tasarımı bitiren öğrenciler yurtdışında eğitim alabilirler, üst düzey sektörlerde ara eleman, tasarımcı, stilist, modelistlik olarak çalışabilirler.

Hatta kendi iş yerlerini açabilirler. Yurtdışında eğitim alabilir kendi alanlarında öğretmen de olabilirler. Paydaşlardan birbirlerine tam destek.

Meslek liselerinde atölye donatılarının iyileştirilmesi dijitalleştirilmesi seçilebilirliği ve sürdürülebilirliği etkileyeceğini önem arz ederken tanıtım yönlendirmenin önemi konuşuldu.

2024 -2025 yılı için güzel etkinlikler planlanarak moda tasarım söyleşine devam edileceği kararlaştırıldı.

İnsanoğlu var olduğundan bu yana yaprakla başlayan örtünme lüksle ve süslenme ile devam etmiş statüyle gelişmiş giyinme artık insanların kişiliğini ,karakterini yaşam tarzını belirten unsur olarak devam etmektedir.

Giysi öyle bir sihirdir ki…

“İnsanlar Kiyafetleriyle Karşılanır, Fikirleriyle Uğurlanurlar”

Bu Haberi Beğendin Mi?
4 kişiden 3 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *