Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Korkulan Oldu: Soykırımcı Ordu Lübnan'ı Vurdu!

İran İsrail'e balistik füze saldırısı başlattı. Tüm dünyanın gözünü çevirdiği Orta Doğu'da tansiyon iyice yükseldi. İsrail devlet televizyonu, İran'ın İsrail'e İHA saldırısı başlattığını doğruladı.

Korkulan Oldu: Soykırımcı Ordu Lübnan'ı Vurdu!

İran İsrail'e balistik füze saldırısı başlattı.

Tüm dünyanın gözünü çevirdiği Orta Doğu'da tansiyon iyice yükseldi. İsrail devlet televizyonu, İran'ın İsrail'e İHA saldırısı başlattığını doğruladı. Netanyahu, "Savunma sistemlerimiz yerleştirildi ve hem savunma hem de saldırı konusunda her türlü senaryoya hazırız" dedi.

İSRAİL YOK EDİLMELİDİR 

Batı’nın yaptırımları kaldırdığı İran’ın, üzerinde İbranice “İsrail yok edilmelidir” yazan iki balistik füze ateşlemesi tepki çekti. İran’da gerçekleştirilen askeri tatbikatta, üzerinde İbranice “İsrail yok edilmelidir” yazan iki balistik füze ateşlendi. FARS haber ajansına göre, balistik füzeler 1400 kilometre ötedeki hedefleri vurdu. İran Hava Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Emir Ali Hacızade tarafından yapılan açıklamada, “İran’ın füzeleri Filistinlilere, Lübnanlılara, Suriyelilere, Iraklılara, İslam dünyasına ve dünyanın tüm ezilen toplumlarına aittir” ifadesi kullanıldı.

KORKULAN OLDU VE SAVAŞ RESMEN BAŞLADI

İsrail, 1 Nisan'da Suriye'nin başkenti Şam'da İran konsolosluğuna yönelik saldırı düzenlemişti. Olayda 2'si general, 7 kişi hayatını kaybetmişti. İran bu saldırıya karşı İsrail için 'Cezalandıracağız' açıklamasını yapmıştı. ABD Başkanı Joe Biden İran'ın saldırısı öncesi 'Yapma' çağrısında bulunmuştu. Günlerdir konuşulan İran'ın misilleme saldırısı başladı. Tahran İsrail'e çok sayıda İHA ve balistik füze fırlattı. Söz konusu İHA'ların 04.00'e kadar İsrail'e ulaşacağı belirtiliyor. Öte yandan ABD, İsrail'in yanında olduğunu ilan ederken, İngiltere de İsrail'in savunmasına yardım edeceğini duyurdu. Ürdün, Lübnan ve Irak hava sahalarını kapatırken; Ürdün bazı İran İHA'larını düşürdüğünü ilan etti. Mısır ise taraflara 'itidal' çağrısı yaptı. Bölgede tansiyon her geçen dakika yükseliyor..

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *