Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kopüd’den Büyük Hedef: Pişmaniye Yüksekokulu Kuracaklar!

Kuruluşunu ilan eden Kocaeli Pişmaniye Üreticileri Derneği, öncelikli hedefini açıkladı. Sektöre kalifiye eleman kazandırmak isteyen dernek, pişmaniye yüksekokulunu kuracak.

Kopüd’den Büyük Hedef: Pişmaniye Yüksekokulu Kuracaklar!

Kuruluşunu ilan eden Kocaeli Pişmaniye Üreticileri Derneği, öncelikli hedefini açıkladı. Sektöre kalifiye eleman kazandırmak isteyen dernek, pişmaniye yüksekokulunu kuracak.

Kocaeli Pişmaniye Üreticileri Derneği (KOPÜD) Başkanı Suat Kaçar (Naz Pişmaniye) ve yönetim kurulu üyeleri; Fuat Mandil (Simay Pişmaniye), Çiğdem Akbaş (Yıdızcan Pişaniye), Dilek Dinç (Doycan Pişmaniye), Davut Önder Akbaş (Önder Pişmaniye), İpek Kaçar (İpek Pişmaniye), Muhammet Yılmaz (Adıcan Pişmaniye) katıldı. Açıklamaya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın da katıldı. Başkan Suat Kaçar, toplantıda yönetim kurulu üyelerine tüzüğü anlatarak basın mensuplarına bilgi verdi.

KAÇAR: TİCARETİMİZ HAK ETTİĞİ YERDE DEĞİL

Malta Mahallesi’nde bulunan dernek binasında toplanan yönetim kuruluna tüzüğü tanıtan Başkan Suat Kaçar, “Malta Mahallesi’ne hem ekonomi hem sosyallik anlamında iş insanları çağırıp canlılık vereceğim. Birleşmemizin kurulmamızın sebebi Kocaeli’ye ciddi anlamda güzel projeler yapmak. Kalifiye elemanları usta yapmak adına adım attık. Bizden büyüklere hep söyledik ama dinlemediler bizi. Büyük firmalara öneride bulunduk katılanlar katıldı, katılmayanlar kaldı. İzmit’te birçok üretici ve işletmeci var ama istediğimiz gibi ticaret yapamıyoruz.” İfadelerini kullandı.

‘PİŞMANİYE OKULU KURACAĞIZ’

İlimizde pişmaniye sektörü ile ilgili birçok güzel çalışma olduğundan da bahseden KOPÜD Başkanı Suat Kaçar, “Çok güzel projeler var ama elini taşın altına koyan pek olmadı. Pişmaniyeciler çarşısını artık güzel bir yere yapmak ve oturtmak istiyoruz. Kocaeli’ye pişmaniye meslek yüksekokulu açmak istiyoruz. Meslek lisesinden mezun olanlar direk pişmaniyecide çalışmaya başlayacak. Bu okuldan mezun olanlara iş garantisi vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

‘PİŞMANİYE ÇARŞISI KURACAĞIZ’

Sözlerini sürdüren Başkan Kaçar, “Biz 6-7 üreticiyiz burada. Bizim haricimizde irili ufaklı birçok işletme var. Biz işin ana eksenindeyiz. Sayın İlhan Bey’e katılmasını ben rica ettim. Çünkü bizim amacımız siyaset değil iş. A parti B parti C kişisini tutmayacak. Kendi amblemimiz oluşturacağız. Kocaeli’ye pişmaniye meslek yüksekokulu açmak istiyoruz. Meslek lisesinden mezun olanlar direk pişmaniyecide çalışmaya başlayacak. Bu okuldan mezun olanlara iş garantisi vereceğiz. Otoban kenarında veya başka bir yerde pişmaniye çarşısı için bir baskı kuracağız.” diyerek Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın’dan bu konuda destek istedi.

AYDIN: AB’DEN COĞRAFİ İŞARET ALACAĞIZ

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, “Pişmaniyeciler bir araya gelmiş güzel bir dernek kurmuşlar hayırlı uğurlu olsun Allah utandırmasın. Zaten coğrafi işaretimiz var bu ara onu başlatacağız Avrupa Birliği menşei coğrafi işaretini almak istiyoruz onu da en kısa zamanda başlayacağız. Büyün pişmaniye üreticileriyle bir araya gelip fikirlerini alarak bu projeye başlayacağız” diye konuştu. İlhan Aydın pişmaniye çarşısı konusunda ise “Zaten imalat olarak sizi destekliyoruz bize yer gösterin size bunun için destek veririz” ifadelerini kullandı.

MANDİL: HERKES KAZANSIN İSTİYORUZ

Simay Pişmaniye sahibi Fuat Mandil ise “Hep yan yollarda kaldı yerler. İnsanlara pişmaniye satabileceğimiz ortak bir yer yok. Eksiden günde 5 bin kutu pişmaniye satıyorduk. En güzel avantajımız İzmit’imize gelir getirmemiz ama dezavantajımız da çok. Esas yapacağımız işimizden faydalanamıyoruz. Bu pasta çok büyük hepimize yeter ama birlik olmamız lazım. Bir fabrikanın ödediği elektrik faturasından çok daha fazla ödüyorum İstihdamı artırarak insanlara daha iyi çalışma ortamları sağlamak istiyoruz. Herkes kazansın olsun istiyoruz. Birebir kendi malımızı satarsak şartlar daha iyi olacak.” dedi. 

YÖNETİM: Kocaeli Pişmaniye Üreticileri Derneği kuruluşunu ilan etti.

SUAT KAÇAR: KOPÜD Başkanı Suat Kaçar

FUAT MANDİL: KOPÜD Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Mandil

İLHAN AYDIN: Kuruluşunu ilan eden KOPÜD’ün toplantısına Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın da katıldı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *