Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kocaeli’nin Teknofest 2023 Yıldızları Ödülle Döndüler

Kocaeli’nin Teknofest 2023 Yıldızları Ödülle Döndüler

Kocaeli’nin TEKNOFEST 2023 Yıldızları İki Birincilik,  İki İkincilik, Birde Performans Ödülü Kazandılar

 Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, ülkemizin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle 27 Nisan – 1 Mayıs tarihlerinde Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilmiştir.

2 MİLYON KİŞİ ZİYARET ETTİ 

TEKNOFEST 2023 yarışmaları Kocaeli, Bursa, Ankara ve Aksaray illerinde yapılıp finali İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 118 paydaş kurumun desteğiyle, 81 İl ve 66 Ülke’nin katılımı ile yaklaşık 2 milyona yakın kişi ziyaret etmiştir.

ÜÇ ÖDÜL BİRDEN

41 ana 102 alt kategoride düzenlenen TEKNOFEST 2023 teknoloji yarışmalarına ilimizden toplam 1.450 takım başvuruda bulunmuş olup; İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardan 18 takım ile 94 öğrenci, Üniversitelerden ve bağımsız başvuranlardan 38 takım ile 294 kişi olmak üzere toplam 56 takım 388 kişi ile finalist olmaya hak kazanmıştır.Özel Enka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden İnsanlık Yararına Teknoloji-Sağlık ve İlkyardım kategorisinde takım olarak yarışan Necla Naz Bahar ve Naz Duru Ardoğlu  ile Çevre ve Enerji Teknolojileri kategorilerinde yarışmaya katılan Zeynep Bakirkaya ve İpek Kahraman birincilik; Yücel Boru Fen Lisesi’nden Eğitim Teknolojileri kategorisinde yarışan Muhammed Gökhan Perçem ile 29 Ekim Ortaokulu’ndan takım olarak Eğitim Teknolojileri (Ortaokul Seviyesi) kategorisinde takım olarak yarışan Mert Çek, Çınar Kiliç, Burak Üçler ve Yiğit Çek ikincilik; Şehit Ozan Özen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Liseler Arası İHA Yarışları kategorisinde takım olarak yarışan Asya Aktunç, Betül Kavalci, Fatma Beyza Bal, Asude Eymen Findik ve Elif Meryem Demirhan performans ödülü kazanmışlardır. İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından 20-21 Ekim 2022 ve 3 Kasım 2022 tarihlerinde Darıca, Gölcük ve İzmit’te, ilimizdeki tüm öğretmenlerin katılımına açık "TEKNOFEST Bilgilendirme Semineri" düzenlenerek başvuru süreci hakkında bilgilendirme yapılmış ve eğitimler verilmiştir. Ayrıca, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) eğitmenleri tarafından okullara gidilerek okul bazlı eğitimler verilmiştir. Bu başarıları elde eden öğrencilerimizi tebrik ediyor, başta aileleri, öğretmen ve idarecileri olmak üzere emeği  ve katkısı olan herkese teşekkür ediyor, başarıların artarak devam etmesini diliyoruz.

 

 

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *