Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kocaeli'Nde Ekmek Satışı Düştü

Koronavirüs nedeniyle ilan edilen 4 günlük sokağa çıkma yasağında Kocaelili fırıncılar 3 milyon pide, 1 milyon 400 bin ekmek üretti. Kentteki ekmek ve pide dağıtımı büyük oran…

Kocaelili fırıncılar  Odası Kocaeli'nde Koronavirüs nedeniyle ilan edilen 4 günlük sokağa çıkma yasağında  3 milyon pide, 1 milyon 400 bin ekmek üretti.

Kentteki ekmek ve pide dağıtımı büyük oranda sıkıntısız geçti. Ancak günlük 1,5 milyon olan ekmek üretimi 350 bin 400 bin arasına düştü. Ramazan ayının ilk günlerine denk gelmesi nedeniyle ekmek ve pide dağıtımının nasıl olacağına ilişkin soru işaretleri ortaya çıkarken, Fırıncılar Odası organizasyonu ile bu konuda sıkıntı yaşanmadı.

75 BİN PİDE 350 BİN EKMEK DAĞITILDI

Oda üyeleri 4 günlük sokağa çıkma sürecinde günlük 75 bin pide, 350 bin ekmek dağıtımını yaptı. Ekmek üretiminde Ramazan nedeniyle düşüş yaşanırken, ekmeğin yerini pide aldı. Kocaeli Fırıncıları Odası Başkanı Ali Sarı, 4 günlük sokağa çıkma yasağında da vatandaşa sıkıntı yaşatmadıklarını ve kimseyi ekmeksiz bırakmadıklarını kaydetti. Ufak tefek sıkıntıların olduğunu ancak bunların büyütülecek şeyler olmadığını söyledi.

1,5 MİLYONLUK EKMEK SATIŞI 350 BİNE DÜŞTÜ 

Başkan Sarı, “Ramazan nedeniyle ekmek üretimi düştü. Günlük 1,5 milyon olan ekmek üretimi 350 bin 400 bin arasına düştü. Ramazan pidesinin üretimi ise 750 bin civarında." "Ramazan ayında günlük ekmek üretimi her zaman düşer. Ancak bu dönem biz sahur için ekmek üretmiyoruz. Her Ramazan’da sahur ekmeği ile ilgili gece arayan vatandaşlar da oldu. Ancak bu günlerde bunu üretmemizin imkanı yok. Biz 4 günlük süreçte 3 milyona yakın pide ve 1 milyon 400 bine yakın ekmek üreterek vatandaşa ulaştırdık. Tüm fırıncı arkadaşlarımıza emekleri için teşekkür ediyorum. Herkes büyük bir özveri ile hizmet etti” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *