Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kocaeli Şehitlerimiz Ve Filistin İçin Yürüdü

Filistin'e Destek Platformu ve Milli Kuruluşlar Birliği, İsrail tarafından saldırı altında olan Filistin ve Pençe-Kilit Harekât Bölgesinde şehit düşen 9 şehidimiz için yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşte İsrail ve PKK’yı lanetleyen sloganlar atıldı.

Kocaeli Şehitlerimiz Ve Filistin İçin Yürüdü

Filistin'e Destek Platformu ve Milli Kuruluşlar Birliği, İsrail tarafından saldırı altında olan Filistin ve Pençe-Kilit Harekât Bölgesinde şehit düşen 9 şehidimiz için yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşte İsrail ve PKK’yı lanetleyen sloganlar atıldı.

Filistin'e Destek Platformu ve Milli Kuruluşlar Birliği, İsrail tarafından saldırı altında olan Filistin ve Pençe-Kilit Harekat Bölgesinde verilen 9 şehit için yürüyüş gerçekleştirdi. Merkez Bankası önünde başlayan yürüyüşte ‘şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları atılırken yürüyüş Sabri Yalım Parkı’nda gerçekleştirilen dua ve yapılan açıklama ile sona erdi.

PKK VE İSRAİL'E LANET SLOĞANI ATTILAR

Yürüyüşe Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti MKYK Üyesi İlyas Şeker, AK Parti İl Başkanı Şahin Talus, Milli Kuruluşlar Birliği Başkanı Yücel Alpay Demir, Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Başkanı Muhammed Hanefi Akbulut, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Ali Korkmaz, geçmiş dönem Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, AK Parti eski İl Başkanları Mahmut Civelek, Abdullah Eryarsoy ve vatandaşlar katıldı.Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Sözcüsü Muhammed Hanefi Akbulut yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Saldırıda bulunan hainlerle girilen çatışmada teröristlerin leşlerini alan kahraman askerlerimizin alınlarından öpüyoruz. Devletimiz hiç vakit kaybetmeden başlayan ve halen devam eden terör yuvalarına yapılan harekatlarla şehitlerimizin dökülen kanlarını yerde bırakmadı bırakmayacak, terörle mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Türk milleti ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kast eden tüm şer odaklarının heveslerini kursaklarında bırakmaya devam etmektedir.

ATEŞKES ÇAĞRIMIZI YİNELİYORUZ

Son bilgilere göre Filistin’de, 10 binden fazlası çocuk, 7 binden fazlası ise kadın olmak üzere toplamda 23 bini aşkın insan hayatını kaybetti. 60 binden fazla kişi yaralanırken, 8 bin kişi ise kayıp. İşgalci İsrail’in saldırıları sebebiyle ayrıca, 69 bini tamamen yıkılmış olmak üzere, 359 bin ev zarar gördü. 2 milyon sivil ise saldırlar sonucu Gazze içerisinde zorla göç ettirildi. Mesleklerini icra eden, yaşanan soykırımı haberleriyle dünyaya anlatan 112 gazeteci de, Siyonist işgalcilerin saldırıları sonucu hayatını kaybetti. Mısır Hükümeti’nin Gazze’de ihtiyaç duyulan yardım malzemelerinin şehre girebilmesi için Refah Sınır Kapısı’nı bir an önce tamamen açması gerekiyor. Refah Sınır Kapısı’ndan insani yardımların geçişine izin verilmemesi Gazze’de yaşanan acıların daha da artmasına sebep oluyor. Buradan bir kere daha acil ateşkes çağrımızı yineliyoruz. Vicdan sahibi tüm insanlara sesleniyoruz. Dünyanın gözleri önünde gerçekleşen bu soykırım karşısında herkesin üzerine sorumluluklar düşüyor. Herkes yaşanan bu büyük soykırıma karşı harekete geçmeli. Bir an önce İsrail saldırıları durdurulmalı ve acilen ateşkes sağlanmalıdır.”

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *