Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

İkk’dan Kahramanmaraşlılara Moral Ziyareti

İzmit Kent Konseyi, Kocaeli Kahramanmaraşlılar Derneğini ziyaret ettiKent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İKK Genel Sekreteri Hüseyin Doğan, İKK Kadın Meclisi Başkan Vekili Özlem Durmuş Şenyüz, İKK Gençlik Meclisi Başkanı Av.

İkk’dan Kahramanmaraşlılara Moral Ziyareti

İzmit Kent Konseyi, Kocaeli Kahramanmaraşlılar Derneğini ziyaret etti

Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İKK Genel Sekreteri Hüseyin Doğan, İKK Kadın Meclisi Başkan Vekili Özlem Durmuş Şenyüz, İKK Gençlik Meclisi Başkanı Av. Ezgi Çalışkan, İKK Emekli Meclisi Başkanı Neriman Kılıçalan ile yürütme kurulu üyesi Hüseyin Korkusuz’dan oluşan heyet, deprem bölgesinden dönen, Kocaeli Kahramanmaraşlılar Derneği Başkanı Enis Göçer ve yönetim kuruluna, geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

‘HEMEN HAREKETE GEÇTİK’

İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, ziyarette yaptığı konuşmada “Kahramanmaraş Pazarcık ilçesi merkezli meydana gelen deprem felaketi tüm ülkemizi olduğu gibi İzmitlileri de derinden yaralamıştır. İzmit Kent Konseyi kurumsal yapısı içerisinde yer alan Kocaeli Kahramanmaraşlılar Derneği Başkanımız Enis Göçer’in değerli şahsında, ilimizde ve Kahramanmaraş’ta yaşayan tüm Kahramanmaraşlı hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, aramızdan ayrılan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Depremin olduğu ilk günden başlamak kaydı ile hem İzmit Belediyesi hem de İzmit Kent Konseyi olarak harekete geçtik” diye konuştu.

‘EMRİNİZDEYİZ’

Kentte yaptığımız çağrılar büyük bir karşılık buldu ve toplanan yardımları, dayanışma duyguları ile oluşan gönüllü ordumuz ile birlikte deprem bölgesine ulaştırmak için durmaksızın çalıştık. Acınızın ne denli büyük olduğunu biliyoruz ve bu acınızı paylaşmak üzere geldik. Bundan sonra da depremin açtığı yaraları hep birlikte saracağız. Bu güne kadar olduğu gibi yine yanınızda olacağız. Önümüzdeki hafta, depremin kadınlarda ve çocuklarda yaratmış olduğu travmaları bir nebze olsun azaltmak ve normalleşme çabalarına katkı sunmak amacıyla kolaylaştırıcılarımız olan psikologlarımız ile depremzede vatandaşlarımız için paylaşım toplantılarında bir araya geleceğiz. Bu konuda da bizden bir destek isterseniz, emrinizde olacağız” diye konuştu.

‘ÇOK MEMNUN OLDUK’

Kocaeli Kahramanmaraşlılar Derneği Başkanı Enis Göçer “İzmit Kent Konseyi Başkanı olarak depremin olduğu ilk günün sabahında beni telefon ile aradınız ve o günden bu yana da her zaman büyük bir duyarlılıkla ilginizi bizlerden esirgemediniz. Bugün buraya gelerek de acımızı ve dayanışma duygularınızı paylaşmanız bizi ziyadesi ile memnun etmiştir. İzmit Belediyesi, İzmit Kent Konseyi ve İzmit halkının büyük desteğini gördük. Allah, herkesten razı olsun. Olaydan hemen sonra, yakınlarımızın yaşadığı deprem bölgesine gittik. Oradaki durum bizleri çok etkiledi” ifadelerini kullandı.

‘HEMŞEHRİLERİMİZİN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ’

Çok sayıda yakınlarını kaybettiklerini de ifade eden Başkan Göçer, “Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımız ailelerimizden kayıplar verdik. Acımız büyük. Şimdi İzmit’e döndük ve buraya gelen hemşerilerimizin sorunlarını çözmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu yardımları daha sürdürülebilir hale getirmek için planlamalar yapıyoruz. Bu vesile ile İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’e ve personeline, İzmit Kent Konseyi Başkanı olarak size, kadronuza, gönüllülere ve tüm İzmitlilere, deprem bölgesine yapmış olduğunuz yardımlar ve manevi destekleriniz bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *