Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Hürriyet, Bölgemizde Yaşanan Martı Ölümlerini Gündeme Taşıdı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bölgemizde korkutan yüzlerce martı ölümlerini KBB meclisi gündemine taşıdı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin temmuz ayı oturumu bugün Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Hürriyet, Bölgemizde Yaşanan Martı Ölümlerini Gündeme Taşıdı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bölgemizde korkutan yüzlerce martı ölümlerini KBB meclisi gündemine taşıdı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin temmuz ayı oturumu bugün Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, KBB temmuz ayı meclis oturumunda kentimizde yaşanan yüzlerce martı ölümlerini meclis gündemine getirdi. Başkan Hürriyet tarafından sunulan önergede, İzmit Balıkçılar ve Sandalcılar Derneği-Kocaeli Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı ve İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Barbaros Akkuş'un yaptığı açıklamaya göre son bir ay içerisinde bölgemizde yüzlerce martının hastalanarak öldüğünü belirtildi.

BÜYÜK ENDİŞE YARATTI

Önergede, Kocaeli bölgesinde yaşayan yüzlerce martının hastalanarak ölmesi nedeniyle bu durumun endişeye neden olduğuna dikkat çekildi. Bu durumun, çevre kirliliği veya zehirlenme gibi ciddi sorunların habercisi olabileceği yönünde kamuoyunda büyük endişe yarattığı belirtildi.

İŞTE BAŞKAN HÜRRİYET’İN MARTI ÖLÜMLERİYLE İLGİLİ SORUDUĞU SORULAR

1- Son bir ay içerisinde yaşanan martı ölümleri ile ilgili olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi herhangi bir inceleme başlatmış mıdır? Başlatıldıysa, bu incelemelerin sonuçları nelerdir?

2 -Martı ölümlerinin nedeninin belirlenmesi amacıyla yapılan çalışmalar nelerdir? Bu çalışmalar kapsamında hangi birim veya kurumlar ile işbirliği yapılmıştır?

3 -Bölgede olası bir çevre kirliliği veya zehirlenme riskine karşı alınan önlemler nelerdir? Bu konuda hangi tedbirler planlanmaktadır?

4 -Martı ölümlerinin yaşandığı bölgelerde su kaynakları ve çevresel faktörler incelenmiş midir? İncelendiyse, bu incelemelerin sonuçları nelerdir?

5 -Bu tür olayların tekrar yaşanmaması için uzun vadeli çevre koruma stratejileri geliştirilecek midir? Geliştirilecekse, bu stratejilerin kapsamı ve uygulama planı nedir?

Bu Haberi Beğendin Mi?
1 kişiden 1 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *