Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Gültepe Kültür Merkezi’nde İlk Ders Başkan Büyükakın’dan

Büyükşehir Belediyesince yapılan Gültepe Kültür Merkezi’nin tanıtımı yapıldı. Merkezin etüt sınıfında ilk dersi Başkan Büyükakın verdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 12 ilçede yaşam kalitesini yükseltecek projeleri birer birer devreye alıyor.

Gültepe Kültür Merkezi’nde İlk Ders Başkan Büyükakın’dan

Büyükşehir Belediyesince yapılan Gültepe Kültür Merkezi’nin tanıtımı yapıldı. Merkezin etüt sınıfında ilk dersi Başkan Büyükakın verdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 12 ilçede yaşam kalitesini yükseltecek projeleri birer birer devreye alıyor. Bu projeler kapsamında ele alınan ve İzmit ilçesinde Gültepe Mahallesi sakinleri tarafından özlemle beklenen kültür merkezinin tanıtımı Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın katılımıyla yapıldı. Tanıtım programında konuşan Başkan Büyükakın, “Geleceğimizin mühendisleri, yazılımcıları burada yetişecek” dedi. Başkan Büyükakın, etüt sınıfında ilk dersi verdi.

BAŞKAN GÜLLERLE KARŞILANDI

Büyükşehir, İzmit’in en büyük mahallelerinden biri olan Gültepe’ye modern bir kültür merkezi kazandırdı. Vatandaşların hizmetine sunulan Gültepe Kültür Merkezi’nin tanıtım programı Başkan Büyükakın’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Programa ayrıca AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, MHP Kocaeli İl Başkan Vekili Yaşar Aslan, Alperen Ocakları İl Başkanı Cüneyt Engin, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney ve mahalle sakinleri katıldı. Başkan Büyükakın, Gültepe’de mahalle sakinleri tarafından güllerle karşılandı.

“MAHALLEMİZDEN YENİ BAYRAKTARLAR YETİŞECEK”

Gültepeliler Platformu Başkanı Tamer Çakırer, “Bugün mahallemiz için önemli bir gün. Yıllardır hayalini kurduğumuz kültür merkezimizin açılışını yapıyoruz. Başta mahallemizin abisi Başkanımız Tahir Büyükakın’a teşekkür ediyorum. Bugünün tarihini önemle seçtik. Bugün başkanımızın doğum günü. Bugün tanıtımı yapılan kültür merkezi, mahallemiz sakinlerince kullanılmaya başlayacak. Mahallemizin ihtiyar delikanlıları için içeride millet kıraathanesi var. Gençlerimiz çocuklarımız için robotik kodlama ve 3D yazıcılarla donanmış kentin en donanımlı robotik kodlama atölyesi var. İnşallah mahallemizin Bayraktar’larını yetiştireceğiz ve bu ülkeye hizmet edecekler. Buna vesile olan Başta Başkanımız Tahir Büyükakın olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

“GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ YAPIYORUZ”

Programda konuşan Başkan Büyükakın, “Bugün gül gibi insanların yaşadığı Gültepe Mahallemize önemli bir eser kazandırıyoruz. Cumhurbaşkanımızın bizlere sürekli hatırlattığı bir konu var; ‘Milletin gönlünden düşerseniz yaptığınız binaların, yolların, köprülerin diğer hizmetlerin hiçbir önemi kalmaz. Gönül belediyeciliği yapın.’ Biz her şeyi bıraktık. Gönüllere girmek için çalışıyoruz. Devletin bütün kurumları sizlere hizmet etmek için var. Bizim yolumuz hizmet yoludur. Çocuklarımız için çalışıyoruz geleceğimiz için çalışıyoruz. Onlar için bu kültür merkezimize teknoloji atölyesi kurduk. İnşallah geleceğin mühendisleri, yazılımcıları burada yetişecek. Kültür merkezimiz, mahallemize hayırlı olsun” dedi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri Gültepe Kültür Merkezini gezdi. Başkan Büyükakın, kültür merkezi içerisindeki Millet Kıraathanesinde vatandaşlarla sohbet etti. Robotik kodlama atölyesinde öğrencilere başarılar dileyen Başkan Büyükakın, etüt sınıfına ilk dersi verdi.

GÜLTEPE KÜLTÜR MERKEZİ

Gültepe Kültür Merkezinin 2. bodrum katta millet kıraathanesi, elektrik odası, bir rezerv oda, bodrum katta bilgisayar odası, zemin katta bir toplantı odası, çay ocağı ve mescit, 1. katta konferans alanı ve mescit, 2. katta ise bir toplantı odası ve bir dernek odası bulunuyor. 653 m² alana sahip olan 5 katlı yapının dış cephe işlemleri kapsamında gül motifi uygulandı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *