Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

'Ekmek Bir Kültürdür' Etkinliğinde 22 Çeşit Ekmek Yaptılar

Hereke Anadolu Lisesi Gastronomi Kulübü öğrencileri okulun danışman öğretmenleri Meryem Amanvermez Sindel ve Sibel Akbaş Ünal eşliğinde 'Ekmek Bir Kültürdür' etkinliği yaptı. Okulda 25 öğrencinin görev aldığı etkinlikte 22 çeşit ekmek yapıldı.

'Ekmek Bir Kültürdür' Etkinliğinde 22 Çeşit Ekmek Yaptılar

Hereke Anadolu Lisesi Gastronomi Kulübü öğrencileri okulun danışman öğretmenleri Meryem Amanvermez Sindel ve Sibel Akbaş Ünal eşliğinde 'Ekmek Bir Kültürdür' etkinliği yaptı.

Okulda 25 öğrencinin görev aldığı etkinlikte 22 çeşit ekmek yapıldı. Hereke Anadolu lisesi öğretmenlerine ve öğrencilerine sunuldu. Bir aylık bir çalışmanın sonucu olan bu etkinlik uzun araştırmaların ve bir çok defa denenen ekmeklerin ortaya çıkışının bir ürünü oldu. Ekmek kültürünün tüm dünya ülkelerinde büyük anlamlar ifade etmesi ve Türk dünyasında ve inanç dünyamızda ekmeğin çok önemsenmesi bu etkinlik için çıkış noktası oldu.

GLUTENSIZ EKMEKLEREDE YER VERİLDİ

Etkinlikte dünyanı farklı ülkelerinden ve Anadolu'dan çeşitli ekmekler yapıldı. Ekmekler seçilirken glutensiz ekmeklere de yer verildi. Türkiye'den tandır ekmeği, ramazan pidesi, ekşi maya ekmek, Fransa'dan brioche ve Fransız bageti, İrlanda 'dan kefirli İrlanda ekmeği ,İtalya'dan panetton ve focaccia, Almanya'dan pumpernickel, ingiltere'den İngiliz muffin ekmeği,  Lübnan'dan pita,  Hindistan'dan Naan,  Japonya'dan Tangzhong,  Kore'den Ppang,  Meksika'dan Taco,  Çin'den bun ekmeği,  Glutensiz ekmeklerden greçkam(Çiğ karabugday), Mısır ekmeği,  Mercimekli ekmek,  Anadolu'dan çavdar ekmeği, siyez ekmeği, cevizli ekmek ve etkinliğe renk katmak için de Mor ekmek yapıldı.

OKUL MÜDÜRÜ AKSOY ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Etkinliğe yaklaşık 200 öğrenci katılarak ekmeklerden tadım yaparak ekmekler hakkında bilgiler aldılar. Okul Müdürü Bekir Aksoy Müdür yardımcıları Murat Şimşek ile İrfan Kiran'da etkinliğe katılarak tüm stantları gezerek ekmeklerin tadına baktılar. Okul Müdürü Bekir Aksoy Kulüp danışmanı öğretmenlerine ve öğrencilerine böyle güzel ve uzun uğraş gerektiren bir etkinlik düzenledikleri için teşekkür etti.

Bu Haberi Beğendin Mi?
9 kişiden 9 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *