Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Eğitim-Bir-Sen KOÜ’de Tekrar Yetkili Sendika

Eğitim Sen 2 No’lu şube Kocaeli Üniversitesinde yetkiyi, bu yıl da elden bırakmadı. Şube Başkanı Kanlıkavak, “Üyemiz olsun olmasın herkesin hakkını savunacağız” dedi.

Eğitim-Bir-Sen KOÜ’de Tekrar Yetkili Sendika

Eğitim Sen 2 No’lu şube Kocaeli Üniversitesinde yetkiyi, bu yıl da elden bırakmadı. Şube Başkanı Kanlıkavak, “Üyemiz olsun olmasın herkesin hakkını savunacağız” dedi.

Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2 No’lu Şube Yönetim Kurulu Adına Şube Başkanı Dürdane Kanlıkavak, yetki açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

‘KAPSAYICI SENDİKACILIK’

Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2 No’lu Şube olarak 23 Mayıs 2023 tarihinde imzalanan mutabakat metinlerine göre 581 üye sayısı ile en çok üyeye sahip sendika vasfımızı devam ettirerek Kocaeli Üniversitesinde hak ve emek mücadelemize yine ‘Yetkili Sendika’ olarak devam edeceğiz. Kocaeli’de eğitim hizmet kolunda tek üniversite şubesi olmamız, Kocaeli Üniversitesinde ise yetkili sendika olmamız nedeniyle yalnızca üyelerimizin değil, tüm akademik ve idari personelin sosyal, mali ve özlük haklarının korunması ve geliştirilmesiyle birlikte çalışma alanlarında, çalışma barışının sağlanması için kapsayıcı sendikacılık anlayışı ile mücadelemizi her zamanki kararlılık ve gayretle sürdürmekteyiz.

‘ÜYEMİZ OLSUN YA DA OLMASIN’

Kocaeli Üniversitesinde görev yapan üyelerimizin desteği ile sendikal faaliyetlerimiz kapsamında tüm kampüslerimizi dolaşarak bütün üyelerimize ulaşmaya, talep ve önerilerini dinlemeye gayret göstermekteyiz. Üyemiz olsun ya da olmasın tüm üniversite çalışanlarının sorunlarını ve bu sorunlarla ilgili çözüm önerilerimizi gerek sendikamızın genel merkezine, gerekse üniversite yönetimlerine ileterek çözüme yönelik süreçleri yakından takip etmekteyiz. Üyelerimizi merkeze alan çalışmalarımızla süreç, sonuç ve çözüm odaklı sendikal bakış açımızla üyelerimize hizmet etmeye devam edeceğiz.

‘EN DOĞRUSUNU YAPMAYA ÇALAIŞACAĞIZ’

Değerler sendikacılığı anlayışıyla ülkemizin en büyük sivil toplum örgütü olarak özlük ve özgürlük mücadelemizle birlikte her koşulda mazlumun yanında yer almaya, haksızlığa karşı çıkmaya ve bu doğrultuda ülkemiz ve milletimiz adına en iyisini ve en doğrusunu yapmaya çalışacağız. Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2 No’lu Şube’mizin bugüne kadar olan gelişiminde emeği geçen herkese; yönetim kurulu üyelerimize, ilçe temsilcilerimize ve yönetimlerine, işyeri temsilcilerimize ve bütün üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *