Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Bunun Adı Provakasyondur! O Görüntüler Asılsız Çıktı

Sosyal medyada  daha öncede  asılsız  paylaşımları ile   gündem olan, hatta gözaltına alınan  ve hakkında işlem yapılan  Bircan Yıldırım  isimli hesabın yöneticisi, 9 şehit verdiğimiz  anda bile asılsız  bir paylaşım ile gündem oldu.

Sosyal medyada  daha öncede  asılsız  paylaşımları ile   gündem olan, hatta gözaltına alınan  ve hakkında işlem yapılan  Bircan Yıldırım  isimli hesabın yöneticisi, 9 şehit verdiğimiz  anda bile asılsız  bir paylaşım ile gündem oldu. Konuyla ilgili Kocaeli Valisi Seddar Yavuz yazılı  açıklama yaptı.

Bugüne kadar sosyal medya hesabında  ortaya attığı asılsız iddialarla  defalarca gündem olan ve ‘halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma’ suçundan gözaltına alınarak hakkında  işle yapılan "Bircan Yıldırım" ismindeki hesap yine   asılsız bir paylaşım ile  insanları kışkırtmaya çalıştı. 

Bircan Yıldırım tarafından paylaşılan ve Kocaeli'de çekildiği  iddia edilen videoda  şu ifadeler kullanıldı “Bu bir ihbardır! Kocaeli’de dans eden bu Araplar kim, videoda ki iddiaya göre 9 şehidimizin şehit geldiği gün oynayıp, eğleniyorlarmış.Bu kansızlar kimse derhal yabancı ise sınır dışı edilsin aksi ise tutuklansın!” ifadelerini kullandı.   Ancak,  bu paylaşımı da asılsız çıktı. O görüntülerin geçmiş tarihli olduğu öğrenildi.

VALİ YAVUZ’DAN AÇIKLAMA

Sosyal medyada paylaşılan bu görüntülerin ardından Kocaeli Valisi Seddar Yavuz konu ile ilgili açıklama yaptı. Vali Yavuz yaptığı açıklama şu ifadelere yer verdi;

Bazı sosyal medya ve X hesaplarında paylaşılan yabancıların eğlenme görüntüleri doğrultusunda emniyet birimlerimizce bahse konu videoyu çeken ve 25.12.2023 günü kendi hesabında paylaşan kişiye ulaşılmış, alınan bilgiler doğrultusunda; söz konusu video da bulunan yabancı uyruklu kişilerin 25.12.2023 günü akşam saatlerinde düzenledikleri doğum günü etkinliğinde eğlendikleri, paylaşımlarda iddia edildiği gibi Pençe Kilit Harekat Bölgesinde şehit olan Mehmetçiklerimizle bir ilgisinin olmadığı tespit edilmiştir. 

Halkımızı yanlış yönlendiren ve maksatlı olarak yapılan paylaşımlara itibar edilmemesini istirham ediyoruz.Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *