Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Bölgeden Dönen Add Bu Kez Ayni Yardım Topluyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından aynı gün bölgeye giden ADD Kocaeli Şubesi, bu kez ilimize sığınan depremzedeler için ayni yardım topluyor.

Bölgeden Dönen Add Bu Kez Ayni Yardım Topluyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından aynı gün bölgeye giden ADD Kocaeli Şubesi, bu kez ilimize sığınan depremzedeler için ayni yardım topluyor.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen depremler büyük bir yıkıma yol açmış ve birçok can almıştı. Depremin ilk gününden bu yana arama kurtarma çalışmalarına katılan ADD Kocaeli Şubesi, Kocaeli’ye döndü. İlimizde ayni yardımları bölgeye ulaştırmak için var gücüyle çalışan ADD, çeşitli kurumlarla da işbirliği yapıyor.

‘ÇALIŞMALARA KATILDIK’

Yardımları bölgeye ulaştırmak için koordine olduklarını ifade eden ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl, “11 ilimizde yıkıma neden olan depremlerin başladığı 6 Şubat 2023 tarihi itibariyle şubemiz kriz masası kurarak harekete geçmiştir. Şube üyemiz Murat PEkyörür ile Antakya'ya arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere yola çıkarak arama kurtarma çalışmalarına bizzat katıldık. Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Kocaeli Şubemiz üyelerinden Fehmi Sarıkodal ve Hacı Ahmet Kocatürk yaşanan felaket sonucu vefat etmiştir. Kendilerine rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz” diye konuştu.

‘İLİMİZE SIĞINANLARA DESTEK SAĞLIYORUZ’

Açıklamalarını sürdüren Başkan Bingöl, “ADD Kocaeli Şubesi kriz masası koordinatörü Sevim Pekyörür öncülüğünde Kocaeli'nin 12 ilçesinde Atatürkçü yurttaşlarımız ile organize olarak; İzmit merkez, İzmit Yuvam Akarca ve Darıca ilçelerimizde olmak üzere üç adet bölgesel depo oluşturmuştur. ADD Kocaeli Şube’mizin koordinasyonunda oluşturulan depolar vasıtasıyla konut teminini sağladığımız afet bölgesinden kentimize sığınan yurttaşlarımıza; beyaz eşya, oturma grupları, yatak ve sosyal yaşam grupları olmak üzere gereken desteklere başlamış bulunmaktayız” şeklinde konuştu.

‘KOORDİNELİ ÇALIŞIYORUZ’

Bingöl, “ADD Kocaeli şubemiz; İzmit Yuvam Akarca Muhtarı Müyesser Yılmaz, İzmit Şirintepe Muhtarı Nilgün Düzen, Gebze Yenikent Muhtarı Esengül Aktaş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sadık Uysal, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ahmet Akpınar, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, İzmit Belediyesi Özel Kalem Müdürü Duygu Çetiner, Dolphin Destek Koordinasyon Sorumlusu Gizem Aslan ve 300 gönüllü kadın yardımsever ile koordineli çalışmaktadır” dedi.

‘BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN’

Yardımların nasıl yapılacağını da aktaran Bingöl, “Ayrıca ADD Kocaeli Şube binamızda; kadın-erkek yetişkin kıyafetleri, her yaş çocuk için iç-dış giyim, bebek bezi, mama, emzik ve biberondan oluşan destek paketleri, yetişkinler için hijyen malzemelerini ilk günden itibaren karşılamaya devam ediyoruz. Depremzedelerimize yardım için şubemize destek olmak isteyen tüm Atatürkçüleri ADD Kocaeli Şubemiz ile iletişime geçmeye ve destek olmaya davet ediyoruz” diye konuştu. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *