Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Bayşad Bahara Merhaba Dedi

BAYSAD Üyeleri yaza merhaba diyerek üyeleriyle bir araya gelip piknik yaparak türküler söyleyip şiir okudu.

Mehmet Sönmezoğlu

Köşe Yazarı


Bayşad Bahara Merhaba Dedi

BAYSAD Üyeleri yaza merhaba diyerek üyeleriyle bir araya gelip piknik yaparak türküler söyleyip şiir okudu. 

Kocaeli’nin en aktif kültür sanat ve edebiyat derneklerinden yurt içi ve yurt dışında temsilcilikleri ve şubeleri bulunan Genel Merkezi Kocaeli’de olan ayrıca yayınevi olarak da hizmet veren BAYŞAD (Bağımsız Yazarlar ve Şairler Derneği) düzenlediği şiir dinletileri, sosyal sorumluluk projeleri ile basında adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Ocak ayında sazlı sözlü gerçekleştirilen “BAYŞAD KIŞA MERHABA” etkinliğinin ardından Cumartesi günüde Derince Yenikent Çenedere Mesire alanında imece usulü şiir ve müzik dinletisi “BAYŞAD BAHARA MERHABA” etkinliğini gerçekleştirdi.

KATILIM YÜKSEK OLDU

Siyasi parti temsilcileri , STK Başkanları ve temsilcileri, şairler, yazarlar, bağlama ustaları, ses sanatçılarının katıldığı organizasyonda katılımcılar halaylar çekerek, türküler söyleyerek ve şiirler okuyarak geç saatlere kadar gönüllerince eğlendiler. “Bahara merhaba” dediler.

PİKNİK YAPIP ŞİİR DİNLEDİLER

Etkinlik sonrası katılımcılara ayrı ayrı teşekkür eden BAYŞAD Genel Başkanı Dilek Dila Mert havaların ısınmasıyla birlikte şiir dinletileri ve piknik etkinliklerini açık alanda sıkça gerçekleştireceklerini belirtti.

Bu Haberi Beğendin Mi?
1 kişiden 1 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *