Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Başkan Söğüt, “Kamudaki Riskli Binaları Boşaltacağız”

Deprem bölgesinden döner dönmez Başkan Yardımcıları ve Müdürlerle bir toplantı yapan Başkan Söğüt, net konuştu; “Bize ait tüm kamu binalarımızın risk analizini yaptıracağız. Fotoğrafı göreceğiz, riskli çıkan binayı da boşaltacağız” dedi.

Başkan Söğüt, “Kamudaki Riskli Binaları Boşaltacağız”

Deprem bölgesinden döner dönmez Başkan Yardımcıları ve Müdürlerle bir toplantı yapan Başkan Söğüt, net konuştu; “Bize ait tüm kamu binalarımızın risk analizini yaptıracağız. Fotoğrafı göreceğiz, riskli çıkan binayı da boşaltacağız” dedi.

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen deprem felaketi sonrasında bölgede görevlendirilen ve iki haftadır da çalışmaların başında yer alan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, önceki gün Körfez’e döndü. Başkan Söğüt, ayağının tozuyla da Başkan Yardımcıları ve Müdürlerle bir toplantı düzenleyerek hem deprem bölgesindeki çalışmaları değerlendirdi hem de bundan sonra atılacak adımlar ile ilgili konuştu.

İKİ HAFA SONRA DÖNDÜ

Depremin yaşandığı ilk günden itibaren yöneticiler ve personeller olarak büyük bir özveri gösterildiğini belirten Başkan Söğüt, “Bir kısım arkadaşlarımız burada, bir kısım arkadaşlarımızda oradaydı. Biz de ekibimizle birlikte 2 haftadır bölgede bizzat yerinde görme, sıkıntıyı yerinde inceleme, yardımları direk vatandaşlara ulaştırma anlamında toplamda 100 kişilik ekiple görev yaptık.

KAT KAT ÜSTÜNDEYDİ

Afeti yaşamış insanlar olarak oraya giderken az buçuk yaşananları tahmin edebiliyorduk. Ama şunu söyleyebilirim bizim yaşadığımız afetin, felaketin kat kat üstündeydi. Çok büyük dersler çıkarmak lazım; bireysel, kurumsal ve kamusal olarak olası bir İstanbul depreminden en fazla etkilenecek kümenin içindeyiz. Belediye olarak, kamu olarak, müdürlükler olarak her birimiz bunu göz önünde bulundurarak atmamız lazım.

YOL HARİTASI ÇİZECEĞİZ

Vatandaşın can güvenliği ile ilgili birimler hassasiyeti daha fazla göstermeli. 17 Ağustos 1999 depreminden sonra yapılan yapılar statik, mukavemet açısından kat açısından çok daha dayanıklı. 99 öncesi binalar incelendiğinde, riskli çıkacaktır. Tabi bunların incelenmesi için de Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte vatandaşlarımıza nasıl destek olabiliriz bunu konuşmamız gerekli.

 

KİMSENİN BURNU KANAMASIN

Hızlı bir şekilde kamu binalarımızın risk analizini yaptıracağız. Fotoğrafı göreceğiz, riskli çıkan binayı da boşaltacağız. Lamı cimi yok bunun. Deprem belki biz buradayken olmaz ama bizden sonrakileri de düşünmek zorundayız. Kimseyi risk altına almamak lazım. Kimsenin burnunun kanamasına gönlümüz razı gelmez. Gerekirse yer kiralar, yeni binalar yapana kadar orada hizmet veririz

500’E YAKIN AİLE AĞIRLIYORUZ

Bugüne kadar 3 milyon TL’yi geçen bir harcamamız oldu. Bölgeye desteğimiz devam edecek. Ramazan ayı için de bir planlamamız var. Tasarruf anlamında çok elzem değilse öteleyeceğiz. Tabi burada misafir ettiğimiz aileler de var. 500’e yakın ailemiz burada. Geldikleri günden itibaren destek verdik, bu desteğimizi de sürdüreceğiz” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *