Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Bakan Koca'Dan Umut Veren Tablo

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü ile ilgili son dakika gelişmelerini ve Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nu açıkladı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Son 24 saat…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü ile ilgili son dakika gelişmelerini ve Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nu açıkladı.

Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Son 24 saat içinde taburcu olan hasta sayısı, bugüne kadar iyileşen toplam hasta sayısının yaklaşık yüzde 15'ini oluşturuyor" dedi.  24 Nisan itibariyle koronavirüsten kaynaklı can kaybının 2 bin 600'e, toplam koronavirüs pozitif kişi sayısının ise 104 bin 912'ye ulaştığını belirtti.

ALINAN SONUÇLARA TEDBİRLE DESTEK ŞART

Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan "Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu"nun güncel verilerini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından paylaştı. Tabloya göre toplam test sayısı 830 bin 257, toplam vaka sayısı 104 bin 912, toplam vefat sayısı 2600, toplam iyileşen hasta sayısı 21 bin 737 oldu. Bugünkü test sayısı 38 bin 351, vaka sayısı 3122, vefat sayısı ise 109 olarak kayıtlara geçti. Böylece bir günde iyileşen sayısı, vaka sayısını ilk gez geçmiş oldu. Bakan Koca yaptığı açıklamada "Son 24 saat içinde taburcu olan hasta sayısı, bugüne kadar iyileşen toplam hasta sayısının yaklaşık %15’ini oluşturuyor. Taramada, erken tanı ve tedavide başarılıyız. Bu noktadan dönüş olmamalı. Alınan sonuçlara tedbirle destek şart. Bize güç verin" dedi. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *