Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Aliye Hale Meriç Yahya Kaptan Mahalle Muhtarlığına Adaylığını Açıkladı

Yahya Kaptan Mahallesi'nin tanınan ve sevilen isimlerinden, CHP İzmit İlçe Kadın Kolları eski Başkanı Aliye Hale Meriç, muhtar adaylığını açıkladı.

Aliye Hale Meriç Yahya Kaptan Mahalle Muhtarlığına Adaylığını Açıkladı

Yahya Kaptan Mahallesi'nin tanınan ve sevilen isimlerinden, CHP İzmit İlçe Kadın Kolları eski Başkanı Aliye Hale Meriç, muhtar adaylığını açıkladı. Halkla iç içe olmak için aday olduğunun atını çizen Meriç: "Güçlü ve deneyimli ekiple yola çıkıyorum mahalle sakinlerimizin desteklerini bekliyorum." dedi. 

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte Kocaeli’de mahalle muhtar adaylıklarına olan ilgi de günden güne artıyor. Yaklaşık 22 bin seçmeniyle İzmit’in en kalabalık mahallelerinden olan Yahya Kaptan Mahallesi'ne bir aday da CHP İzmit İlçe Kadın Kolları eski Başkanı ve Meclis Üyesi Aliye Hale Meriç oldu. Gazetemizi ziyaret eden Meriç,  projelerini ve hedeflerini anlattı.

SEVGİ VE BİRLİKLE YÖNETECEĞİZ

Yahya Kaptan sakinlerinden destek bekleyen Meriç: "27 yıldır oturduğum mahallemde birlikte yönetim anlayışıyla yola çıkarak aday oldum. Mahallemizde bana iletilen ve benim bizzat gözlemlediğim birçok sıkıntıyı çözebilmek için destek istiyorum. Yeni projeler ve aktif bir ekiple daha yaşanılabilir bir mahalle yaratmak adına ekibim ve siz Yahya Kaptanlılar'ın ortak aklı ile muhtar adaylığı için yola çıktım. Muhtar seçildiğim taktirde; öncelikle muhtar ve mahalle sakinleri arasında sevgi ve saygı ışığında güçlü bağlar kuracağız. Mahallemin sorun ve eksiklerini konumum itibarıyle çok iyi bilen biriyim. Tecrübeli ekibimle mahallemizdeki sorunlara en kısa zamanda çözüm getireceğiz. İnanıyorum ki muhtar seçildiğim günden itibaren Allah’ın izniyle inşallah herkesin kapısını çalıp derdine derman olacağım. Yaşlılarımızı, hastalarımızı, özelikle gezeceğim. Esnafımıza her ay düzenli ziyaretlerde bulunacağım. Onlara bir muhtardan da öte evlatları, ablaları, kardeşleri olarak hizmet edeceğim. Yahya Kaptan'ın en doğru projelerle daha refah, huzurlu bir mahalle olması için çalışacağım. Emekli ve kadın sayınının yoğun olduğu mahallemizde insanlarımızı evlerinden çıkarıp sosyal hayatın içine sokmak amacıyla gençlerle projeler geştireceğiz. Birçok konuda Avrupa hibe kredilerine proje üreterek müracaat edeceğiz. Gençlere kadınlara yönelik kurslar açıp birlikten doğan gücü göstereceğim. Sosyal kadın üreten, paylaşan güçlü kadındır." dedi.

ALİYE HALE MERİÇ KİMDİR?

1962 İzmit doğumlu  Aliye Hale Meriç Evli 1 erkek 1 torun sahibi. 27 Yıldır Yahya Kaptan Mahallesi'nde oran Meriç  sosyal hayata Okul Aile Birliği ve Koruma derneğinde görev alarak başladı. 50. Yıl İlköğretim Okulu, Sabancı Anadolu Lisesi Koruma Derneği yönetimlerinde  aktif görevler yaptı. 2010 yılında CHP’de İzmit ilçe Kadın Kolları başkanlığı, İlçe yöneticiliği (Mehmet Emin Küçükkaya)  ve İzmit Belediyesi meclis üyeliği (2014 yerel seçimi)  görevlerinde bulundu.  Mahalleyi ve bölgeyi çok iyi tanıyan Aliye Hale Meriç, Batı Trakya Türkleri ve  Yahya Kaptan ADD'de görev yapıyor. 

11 BÖLGEDE İLETİŞİM AĞI KURACAĞIM

Kadınların sosyalleşmesi ve yaşam kalitesini arttırmak için, emeklilere dokunacağım, değişim istiyorum. Mahalleyi halkı ile birlikte yöneteceğim, sosyal medya hattı kuracağım. Anfi tiyatroyu aktif hale getireceğim. Milli bayramlarda ve dini bayramlarda öncülük yapacağız. Geri dönüşüm çok önemli bölge ve bloklardan oluştuğu için geri dönüşümü harekete geçirip ayağa alacağım. Avrupa projelerini harekete geçireceğiz. Okul çıkışları keşme keş oluyor, tinerciler, mobil ekip ve ya karakol istiyoruz.

Bu Haberi Beğendin Mi?
4 kişiden 3 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *