Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Agd Kocaeli: Saygısızlığı Affetmeyeceğiz

Agd Kocaeli: Saygısızlığı Affetmeyeceğiz

AGD Kocaeli Şubesi, Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur-an’ı Kerim’in yakılmasıyla ilgili yaptıkları açıklamada; “Bir kurtuluş ve hidayet vesilesi olan yüce kitabımız Kur’an’ı Kerim’e yapılan hiçbir saygısızlığı affetmeyeceğimizi ve bu hadsizliklerin unutulmayacağını açıkça ifade ediyoruz” mesajı verdi.

AGD Kocaeli Şube Başkanı Ahmet Duysal, Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur-an’ı Kerim’in yakılmasına ilişkin basın açıklamasında bulundu. Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kocaeli Şube Başkanı Ahmet Duysal, Türkiye Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur-an’ı Kerim’e yapılan saygısızlığı yaptığı basın açıklaması ile kınadı. AGD Kocaeli tarafından yapılan basın açıklaması ise şu şekilde:

‘İLAHİ BİR NİMET’

İslam tüm insanlığın saadet ve selameti için insanlara hitap etmektedir. İslam düşmanlığı yapan şer odakları, insanlığın huzurunu, bir arada yaşama kültürünü hedef almaktadır. Kur’an: insanlara iletilen canlı bir hitaptır. Kur’an: düşünenlere, aklını kullanabilenlere ithaf edilmiş bir kitaptır. Kur’an: Uyuşuk bedenleri hareketlendiren, insanlığa yepyeni ufuk kazandıran ilahi bir nimettir. Kur’an: Uğruna en değerli şeylerin feda edileceği, hatta yolunda ölünebileceği ilahi mesajlar manzumesidir. Efendimiz (S.A.V.) bir gün Ashabına ilahî kelamın değer ve kıymetini öğretme adına şöyle bir söz söyler: Gerçekten Allah bu kitap ile bazı toplulukları yüceltir, bazılarını ise alçaltır. Yücelten de alçaltan da Allah’tır ve Kur’an’da açıkça belirtmiştir.

‘CAHİLİYE ZİHNİYETİ’

Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde gerçekleştirilen hadsizliği, bu hadsizliği gerçekleştiren alçakları ve buna izin verenleri kınıyoruz. Batı dünyası İslamofobi gibi karanlık projelerle cahiliye zihniyetiyle umarsız tutumlarıyla İslam’ı ve insanlığın huzurunu hedef almaktadır. Cenab-ı Allah, bu İslam düşmanlarını tarif ederek Al-i İmran Suresinde şu şekilde buyuruyor: Size bir iyilik dokunursa bu onları üzer. Başınıza bir kötülük gelse ona sevinirler. Eğer siz sabırlı olur, Allah’a karşı gelmekten sakınır (takva/sorumluluk bilinci ile davranır) iseniz onların hileli tuzakları-entrikaları size hiçbir zarar vermez. Çünkü Allah onların işlediklerini kuşatmıştır.

‘AFFETMEYECEĞİZ’

Bilinmelidir ki tek din İslam’dır ve uygulanması gereken tek sistem İslam’ın ölçüleridir. Buradan haykırıyoruz; Allah’ın nurunu söndüremezler! Bizler Müslümanlar olarak mazluma, mağdura, yoksula, zorda ve darda olana İslam’ın adaleti ve hoşgörüsü doğrultusunda kucak açtığımız gibi insanların huzuru için bir nizam ortaya koyan İslam’a uzanan elleri kırmasını da biliriz! Küffara karşı izzet ve vakur duruş Müslümanların vasfıdır. Anadolu Gençlik Derneği-Milli Gençlik Vakfı olarak tüm Müslüman kardeşlerimizi, Müslüman liderleri, sivil toplum kuruluşlarını bu izzetli ve vakur duruşa davet ediyoruz. Bir kurtuluş ve hidayet vesilesi olan yüce kitabımız Kur’an’ı Kerim’e yapılan hiçbir saygısızlığı affetmeyeceğimizi ve bu hadsizliklerin unutulmayacağını açıkça ifade ediyoruz.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *