Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

6 Sendika Kamu Bir’i Kurdu!

İlimizde de faaliyet gösteren 6 sendika, Kamu Birliği Konfederasyonu altında birleştiğini duyurdu. Genç Sağlık Sendikası, Adalet Sen, Genç Eğitim Sen, Diva Sen, Genç Belediye Sen ve Adil Haber Sen; birleşerek Kamu Birliği Konfederasyonunu kurdu.

6 Sendika Kamu Bir’i Kurdu!

İlimizde de faaliyet gösteren 6 sendika, Kamu Birliği Konfederasyonu altında birleştiğini duyurdu.

Genç Sağlık Sendikası, Adalet Sen, Genç Eğitim Sen, Diva Sen, Genç Belediye Sen ve Adil Haber Sen; birleşerek Kamu Birliği Konfederasyonunu kurdu. Konfederasyon Yönetim Kurulu, yaptığı açıklamada kuruluşun ihtiyaçtan doğduğuna dikkat çekti. 100 bin kamu çalışanı üyesi bulunan konfederasyonunun kurucu Genel Başkanı Osman Kaya, kamu çalışanlarını çatısı altında bulunan sendikalara davet etti. Konfederasyon yönetim kurulunun yaptığı açıklama ise şöyle:

100 BİN ÜYE

İnsanlık tarihine bakıldığında görülecektir ki ihtiyaç duyulmayan hiç bir şey doğmamış, ihtiyaç duyulan ise tüm zorluklara rağmen ortaya çıkmıştır. Bizler, kamu çalışanları olarak uzun yıllar sendikal mücadelede kamu çalışanlarını tam anlamıyla temsil edecek sendikalara ihtiyaç duyduk. Bu ihtiyaç kamuda bağımsız ve ilkeli sendikal mücadele verenleri bir araya getirdi. Gerek sendikalar kanununun genel toplu sözleşme için konfederasyonlar bazında temsil araması ve gerekse kitlelerin gücünün daha etkin kullanılabilmesi için bağımsız ve ilkeli bir sendikal mücadele ortaya koyan altı sendikanın yönetimleri bir araya gelerek kamu çalışanlarının beklentileri doğrultusunda bir konfederasyon oluşturmak için ilk adımı attık. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, yaklaşık yüz bin kamu çalışanı ile Türkiye’nin en genç, en dinamik, en üretken konfederasyonu, Kamu Birliği Konfederasyonun kuruluşunu ilan etmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.

6 SENDİKA

Sağlık ve Sosyal Hizmetler kolunda; Genç Sağlık Sendikası, Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmetleri kolunda; Adalet Sen, Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri kolunda; Genç Eğitim Sen, Diyanet ve Vakıf Hizmetleri kolunda; Diva Sen, Yerel Yönetim Hizmetleri Kolunda; Genç Belediye Sen ve Basın Yayın ve İletişim Hizmetleri kolunda; Adil Haber Sen Bir araya gelerek Kamu Birliği Konfederasyonu’nu kurduk. Bağımsız olarak kurulan ve temel ilkeleri tam bağımsız sendikacılık olan bu altı sendika, bir araya gelerek kamu çalışanlarının ihtiyaç ve özlem duyduğu sendikal mücadeleyi başlatmıştır.

‘MÜCADELE ANLAYIŞIYLA DOĞDUK’

Kamu Birliği Konfederasyonu; tam bağımsız, ideolojilerden ve siyasetten arı, gücünü Anayasa, kanunlar ve üyelerinden alan yalnızca üyelerinin ve kamu çalışanlarının talep ve beklentileri doğrultusunda hareket eden, şahsi menfaatleri elinin tersiyle iten kişiler üzerinden değil ilkeler üzerinden bir sendikal mücadele anlayışıyla doğmuştur. Kamu Birliği Konfederasyonu, belirli ilkeler ışığında kurulmuş olup bu ilkeler; hukukun üstünlüğü, adalet, liyakat, objektif kriterler, evrensel insan hakları, etik değerler, şeffaflık ve hesap verilebilirlik, yenilikçi ve çözüm odaklı anlayış, insan onuru ve adil ücrettir.

KONFEDERASYONUN AMAÇLARI

Cumhuriyetimizin 100. yılında kuruluşunu ilan ettiğimiz Kamu Birliği Konfederasyonu, bundan sonra ortaya koyacağı mücadele ile sendikalara ve sendikal mücadeleye de hak ettiği değeri kazandırmayı hedeflemektedir. Kamu çalışanlarının özlem duyduğu bağımsız ve tarafsız sendikal mücadele ile yıllardır çözülemeyen sorunların çözümü, kamu çalışanlarının mali-sosyal-özlük haklarının iyileştirilmesi, eğitici ve öğretici çalışmalar ile kişisel gelişimlerine destek olunması, sosyal ve kültürel etkinliklerle kamu çalışanlarının iş stresinden uzaklaşıp sosyal hayatın içinde yer almasının sağlanması, doğa ve çevre bilincinin yaygınlaştırılması, bilimsel araştırmaların teşvik edilmesi, sosyal sorumluluk projelerinde yer almalarının sağlanması, üyelerine ve kamu çalışanlarına kreş, burs, misafirhane, otel, motel hizmetleri verilmesi, özel gereksinime ihtiyaç duyanlara destek olunması, engelli çalışanlara ve kadınlara karşı pozitif ayrımcılık yapılması amaçlanmaktadır.

‘KAMU BİR’DE BULUŞALIM

‘Hiçbir siyasi görüşü benimsemeyen ve aynı zamanda her siyasi görüşe eşit mesafede bulunan, klasik ideolojilerinden arınmış, ortak değerlerimiz olan milli ve manevi değerleri kırmızı çizgisi olarak benimsemiş, kamu çalışanlarını evrensel insan hakları şemsiyesi altında birleştirmeyi amaçlayan Kamu Birliği Konfederasyonu (KAMU-BİR), tüm kamu çalışanlarına ve milletimize hayırlı olsun. Bugün kuruluşunu ilan ettiğimiz Kamu Birliği Konfederasyonuna; yukarıda belirttiğimiz ilkleri benimseyen; yani adalet isteyen, liyakat isteyen, adil ücret isteyen, insan onuruna yaraşır bir çalışma hayatı isteyen tüm kamu çalışanlarını davet ediyoruz. Gelin birlik olalım, Gelin kamuda bir olalım, gelin Kamu Bir’de buluşalım. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *